05.01.2016. 22:01
Francijas futbola leģenda Zinedins Zidāns vakar tika apstiprināts Madrides "Real" galvenā trenera amatā, tajā nomainot atlaisto Rafaelu Benitesu. 43 gadus vecajam speciālistam tā būs pirmā nopietnā pieredze galvenā trenera lomā, un Zidāns sola, ka saglabās kluba filosofiju – spēlēt skaistu futbolu.

"Mani pirmie vārdi spēlētājiem bija svarīgi, paturot prātā, ka trenējāmies fanu priekšā. Tie bija vienkārši: es biju ļoti priecīgs būt kopā ar viņiem, un ir sācies jauns piedzīvojums. Mums ir lieli mērķi, bet mēs darīsim visu iespējamo, lai tos sasniegtu," sacīja Zinedins Zidāns.

"Labs futbols – spēlēt skaistu futbolu - Madridē vienmēr bijis ļoti svarīgi, un es turpināšu pieturēties šim nosacījumam," Zidāns turpināja. "Spēlei jābūt uzbrūkošai, sabalansētai, un nekam citam. Smagi strādāsim, lai rādītu labāko, ko spējam – šī ir vēsts [ko nodevu spēlētājiem]. Vēlos, lai mēs uzbrukumus veidotu pēc iespējas vairāk no aizsardzības [domāts veidot pakāpeniskus pozicionālos uzbrukumus, nevis uzreiz sist bumbu uz priekšu]. Vēlos, lai mēs spēlētu pretinieku laukuma pusē un kontrolētu bumbu. Tāda ir mana futbola vīzija. Esmu drošs, ka futbolisti laukumā spēli izbaudīs tikpat ļoti kā Benitesa vadībā."

"Vēlos kopā ar šo komandu izcīnīt trofejas," teica Zidāns, kurš gan negribēja, lai viņu salīdzinātu ar Žuzepu Gvardiolu. "Gvardiola ir Gvardiola, un es darīšu visu, ko spēšu. Šādus salīdzinājumus nevajag veikt. Gvardiola ir fantastisks treneris un tas, ko viņš dara, ir iespaidīgi, bet es negribu sevi salīdzināt ar viņu."

Vaicāts par Gereta Beila neapmierinātību ar Benitesa atlaišanu, Zidāns apstiprināja, ka saglabās BBC (Bale, Benzema, Ronaldo) jeb priekšējās līnijas supertrio: "Gerets bija vīlies, jo Benitess viņam bija svarīgs treneris, bet es pret viņu apiešos tieši tāpat, kā to darīja Rafa. Beils ir svarīgs spēlētājs, atslēgas spēlētājs. Viņš ir fenomenāls, un mēs viņam sniegsim visas rūpes un nepieciešamo atbalstu."

Kļuvis zināms arī Zidāna asistentu korpuss. Pirmais asistents būs Davids Betonī, kurš bija Zidāna labā roka dublieru komandā un ar kuru Zizū savulaik spēlējis "Cannes" rindās. Betonī atbildēs par komandas taktikas sagatavošanu, savukārt otrā asistenta loma tiks Amidū Msedī, kurš palīdzēs spēlētājiem atkopties no traumām. Par fiziskās sagatavotības treneri kļūs Bernardo Rekena, bet vārtsargu trenera lomu pildīs Luiss Ljopiss. Madrides "Real" neizslēdz iespēju, ka Zidāna treneru štābam varētu pievienoties vēl piektā persona.

Izmantotie resursi:http://www.fourfourtwo.com/news/zidane-promises-beautiful-football-real-madrid#:SEygXaCM3ypZKAZinedine Zidane calls Gareth Bale a 'key...Bettoni and Hamidou form part of Zidane’s...Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties