01.05.2015. 21:58
Jaunajam Latvijas hokeja izlases trenerim Aleksandram Beļavskim pavasara sesija sākusies ar nesekmīgu eksāmenu (1:6 pret Kanādu), lai gan pret kļavas lapas zemes pārstāvjiem no visiem iepriekšējiem trenerim tikai Leonīds Beresņevs spēja izspiest taustāmu labumu – vienu punktu par 3:3 neizšķirtu 1997.gadā.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Protams, ka atzinīgi jāvērtē arī Teda Nolana veikums 2014.gada Soču olimpiādē, kad mūsējiem neizšķirts pamatlaikā izslīdēja no rokām tikai pašās mača beigās (1:2), taču patlaban statistika ir jāatbīda otrā plānā. Jāsaprot, ko darīt, lai nākamreiz pēc solīda sākuma 14.minūšu laikā Latvijas vārtos neielidotu piecas ripas.

Pēc spēles aci pret aci izdevās parunāt gan ar Beļavski, gan ar viņa palīgu Kārli Zirni. Abi bija vienisprātis, ka vispirms ir jāuzlabo spēle aizsardzības zonā. Zirnis uzsvēra, ka spēlētājiem precīzāk ir jāievēro savas vietas laukumā. "Pirms trešā perioda to arī skaidrojām un piekodinājām, ka nevajag pie apmales skriet līdzi kanādiešiem. Tā vietā vajag uzmanīt vārtu priekšu un zonas vidu, no kurienes viņi mūsu vārtos sameta ripas. Šos norādījumus spēlētāji arī ņēma vērā, un trešajā periodā kanādieši vienīgo ripu iemeta, realizējot "bullīti". Sniegums aizsardzībā jau bija krietni saturīgāks."

Beļavskis atklāja, ka pēc situācijas ir atļāvis aizsargiem pieslēgties pretuzbrukumos. Piekritīsiet, ka sākumā ar aizsargu palīdzību arī izdevās radīt bīstamas situācijas pie kanādiešu vārtiem. Spēle patiešām bija skatāma un, ja Oskars Cibuļskis būtu realizējis savas iespējas, jo īpaši, kad skaitliskajā vairākumā varēja trāpīt nepiesegtā vārtu stūrī… Tā jau ir nākamā sāpe – momentu realizācija, uz kuru arī norādīja Beļavskis. Kopumā spēle priekšējā līnijā viņam gan patikusi.

Ko treneri ir ieplānojuši darīt? Vispirms jau sestdienas priekšpusdienā uz videoanalīzi tiks aicināti trešās un ceturtās maiņas uzbrucēji. Tik nevērīgas kļūdas aizsardzībā nedrīkst pieļaut! "Pasaules čempionātā ir pilnīgi citi ātrumi, uz Kanādas fona par to vislabāk varējām pārliecināties," skaidroja Beļavskis. "Mūsu spēlētājs sekoja līdzi ripai, un tikai uz brīdi piemirsa, ka vispirms ir jāuzmana savs sedzamais. Tās bija tikai sekundes desmitdaļas, bet ar tām pietika, lai zaudētu vārtus."

Visticamāk, būs izmaiņas ceturtajā maiņā, varbūt pat trešajā (gadījumā, ja tiks pieteikts Miks Indrašis, kas gan reālākajā variantā varētu notikt uz čempionāta trešo spēli ar Zviedriju), bet divas vadošās maiņas nav plānots izjaukt.

Muštukovam bija jāglābj ceturtajā ielaistajā ripā, kad viņš aizkavējās ar pārvietošanos uz otru vārtu stabiņu. Pārējās ripās viņam grūti kaut ko pārmest. Beļavskis izteica izbrīnu par to, cik precīzi ripu "devītniekā" ietrieca 2013.gada drafta pirmais numurs Nātans Makkinons. Vārtsargu līnijā Edgars Masaļskis nostabilizēja savu pirmā numura pozīciju un sargās vārtus pret Čehiju, kā tas jau bija plānots pirms čempionāta sākuma.

Jācer, ka pēc spēles ar Čehiju jau būs vairāk pozitīvo atziņu.Balance Gym, sporta klubs Prūšu 46, Rīga, LV-1057
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties