26.06.2012. 13:05
Olimpiskajā gadā pārējās sacensības iegūst otrā, trešā un, tā turpinot, uzskaitījuma secībā - nākamās plāna lomas. Tā tas tik tiešām ir, tomēr ir sacensības, kurās konkurence nebūt nav mazāka kā olimpiskajā startā.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Olimpiskajā gadā pārējās sacensības iegūst otrā, trešā un, tā turpinot, uzskaitījuma secībā - nākamās plāna lomas. Tā tas tik tiešām ir, tomēr ir sacensības, kurās konkurence nebūt nav mazāka kā olimpiskajā startā.

Vieglatlētiem prelūdija Londonas olimpiskajām spēlēm būs Eiropas čempionāts Helsinkos. Nevar noliegt - šogad otrā plāna sacensības, taču pēc konkurences, piemēram, kungu šķēpmešanas sacensībās cīņa par medaļām solās būt ne mazāk sīva kā Londonā.

Pasaules 2012. gada ranga labāko desmitniekā ir septiņi Eiropas šķēpmetēji. Vēl trīs vietas aizņem sportisti, kuri maz ticams, ka stāvēs uz pjedestāla olimpiskajās spēlēs. 30 gadus vecais jaunzēlandietis Stjuarts Farguhers rangā ir trešais, taču olimpiskajās spēlēs vai pasaules čempionātā nekad vēl nav bijis pat labāko desmitniekā. Vēl divi ir «pazaļi», kuriem nav pat lielo maču pieredzes. Visi potenciālie olimpisko medaļu pretendenti no Eiropas - ieskaitot olimpisko, pasaules un Eiropas čempionu norvēģi Andreasu Torkildsenu, sezonas līderi čehu Viteslavu Veseliju, pašreizējo pasaules čempiona titula īpašnieku Vācijas sportistu Matiasu de Dzordo un, protams, spēcīgākos mājiniekus somus, - būs dalībnieku skaitā Helsinkos. Kā lai šajā situācijā apgalvo, ka Eiropas čempionāts būs otrā plāna sacensības?

Pretēja situācija atklājas, ieskatoties dāmu tāllēkšanas sacensību pieteikumā. Pasaules rangā aiz līderes amerikānietes Britnijas Rīsas seko pāris krievietes un divas baltkrievietes, kā arī viena Ukrainas tāllēcēja, taču neviena no viņām nav pieteikušās startam Helsinkos. Acīmredzot mēr ķtiecīgi gatavojas Londonai. Inetai Radēvičai paveras labākas izredzes nosargāt Eiropas titulu. Lai izdodas!

Pēc pāris gadiem tikai retais atcerēsies, cik nopietna konkurence bija katrā no disciplīnām. Būs fakta konstatācija - ieņemtā vieta.Ieviņas, viesu nams, peintbola un mini golfa parks Ieviņas, viesu nams, peintbola un mini golfa parks Murjāņi, "Ieviņas", Sējas n., LV-2142
Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties