26.06.2014. 21:13
No Pasaules kausa izcīņas G apakšgrupas astotdaļfinālam ceturtdien kvalificējās Vācijas un ASV futbola izlases, kuru savstarpējā cīņā panākumu izcīnīja vācieši.

Aizvadītajā cīņā Vācija, pateicoties Tomasa Millera gūtajiem vārtiem, pieveica ASV ar rezultātu 1:0 (0:0).

Otrajā šīs grupas trešās kārtas mačā Portugāle ar 2:1 (1:0) pieveica Ganu, panākot amerikāņus izcīnīto punktu skaita ziņā, tomēr tai joprojām bija sliktāka vārtu attiecība.

Vācijas un ASV mačā Resifi pilsētā abām komandām nācās saskarties ar ļoti slapju laukumu - pirms mača bija nolijuši vairāk nekā desmit centimetri nokrišņi, kas pat Starptautiskajai Futbola federāciju asociācijai (FIFA) lika veikt īpašu paziņojumu, ka cīņa tiks aizvadīts bez izmaiņām.

Vācijas izlase jau no pirmajām mača minūtēm ieguva iniciatīvu, kas dažbrīd bija ļoti liela. Kopumā spēles sākumā cīņa nebija pārāk aizraujoša, arvien vairāk momentiem rodoties pirmā puslaika otrajā pusē, kad komandas vairs nedarbojās tik piesardzīgi.

Arī otro puslaiku uzreiz ļoti aktīvi iesāka Vācija un 55.minūtē beidzot atklāja rezultātu, kad pēc stūra izspēles ar atkārtotu sitienu atzīmējās Millers. Kā jau prognozēts, pēc rezultāta atklāšanas arvien aktīvāk uzbrukumos devās amerikāņi, tomēr slapjais laukums mazināja cīņas skaistumu un rezultāts vairs nemainījās.

Līdz ar to Vācija garantēja uzvaru apakšgrupā un sagaidāms, ka astotdaļfinālā tiksies ar Alžīriju, Krieviju vai Dienvidkoreju, bet ASV kā otrās vietas ieguvēja, visticamāk, sacentīsies ar Beļģiju, kas jau praktiski nodrošinājusi pirmo vietu H grupā.

ASV izlases sastāvs - Tims Hovards, Omārs Gonsaless, Maikls Bredlijs, Mets Beslers, Demarkuss Bīzlijs, Klints Dempsijs, Džermeins Džounss, Breds Deiviss (Alehandro Bedoja, 59.min.), Kails Bekermens, Greiems Zusi (Deandrē Jedlins, 84.min.), Fabians Džonsons.

Vācijas izlases sastāvs - Manuels Noiers, Benedikts Hevedess, Matss Hummelss, Bastians Šveinšteigers (Mario Gēce, 76.min.), Mesuts Ezils (Andrē Širle, 89.min.), Lukašs Podoļskis (Miroslavs Kloze, 46.min.), Tomass Millers, Filips Lāms, Pērs Mertezakers, Tonijs Kross, Žeroms Boatengs.

Pirms Portugāles un Ganas izlases spēles ar dažādiem skandāliem bija izpaudušies ganieši, kas ceturtdienas rītā noslēdzās ar divu savu zvaigžņu Kevina Prinsa Boatenga un Suleja Muntari atskaitīšanu no izlases.

Pati cīņa sākās ar portugāļu pārsvaru. Tās gaita izlīdzinājās vēl pirmajā puslaika pusē, tomēr portugāļu uzbrukumi izvērtās bīstamāki. Savukārt 31.minūtē Gana ieraidīja bumbu savos vārtos, atzīmējoties Džonam Bojē, kurš neveiksmīgi centās aizsist bumbu prom no vārtu priekšas. Zīmīgi, ka iepriekš ceturtdien mediji bija noķēruši kā Bojē skūpsta naudas žūksni pēc tam, kad Gana saņēmusi ultimāta ceļā pieprasītās prēmijas par dalību Pasaules kausā.

Arī otrā puslaika ievadā Portugāles izlase turpināja kontrolēt cīņas gaitu, tomēr 57.minūtē ganieši panāca izlīdzinājumu, kad pēc Kvadvo Asamoā piespēles ar galvu izcēlās Asamoā Gjans. Kaut ganieši centās uzbrukt aktīvi, 80.minūtē viņi vēlreiz nokļuva iedzinējos, kad vārtsargs bumbu atsita tieši uz Kristianu Ronaldu kājas, kurš šādā brīdī nekļūdījās. Maču Portugāle noveda līdz uzvarai, tomēr tā nespēja iesist tik daudz vārtus, lai pakāptos uz otro vietu kopvērtējumā.

Kā ziņots, pirmajā kārtā Vācija negaidīti pārliecinoši ar 4:0 sagrāva Portugāli, bet ASV ar 2:1 apspēlēja Ganu. Pēc tam Vācija cīnījās neizšķirti 2:2 ar Ganu, bet Portugāle pēdējās sekundēs paglabās no zaudējuma amerikāņiem, arī cīnoties 2:2.

Grupas noslēguma kopvērtējumā septiņi punkti bija Vācijai, pa četriem punktiem izcīnīja ASV un Portugāle, bet Gana samierinājās ar vienu punktu.

Portugāles izlases sastāvs - Betu (Eduardu, 89.min.), Brunu Alvešs, Pepe, Migels Velozu, Viljams Karvalju, Krištianu Ronaldu, Žuau Moutinju, Eders (Vieirinja, 69.min.), Nani, Rubens Amorims, Žuau Pereira (Silvestre Varela, 61.min.).

Ganas izlases sastāvs - Fatau Dauda, Asamoā Gjans, Kristiāns Atsū, Emanuels Agjemangs-Badū, Andrē Ajevs (Mubaraks Vakaso, 81.min.), Rabiu Mohameds (Afrijē Akvā, 76.min.), Abduls Madžīds Variss (Džordans Ajevs, 71.min.), Džonatans Mensā, Kvadvo Asamoā, Džons Bojē, Herisons Afuls.

Vēlāk ceturtdien plkst.23 paralēlās spēles aizvadīs H apakšgrupas vienības. Kuritibā spēkiem mērosies Alžīrija un Krievija, bet Dienvidkoreja un Beļģija cīnīsies Sanpaulu.

Šajā grupā ceļazīmi uz astotdaļfinālu sev jau ir nodrošinājusi Beļģija, bet cerības uz otro ceļazīmi ir pārējām trim komandām.

Pirmajā šīs grupas kārtā Beļģija ar 2:1 uzvarēja Alžīriju, bet Krievija cīnījās neizšķirti 1:1 ar Dienvidkoreju. Pēc tam Beļģija ar 1:0 pārspēja arī Krieviju, bet Alžīrija apspēlēja Dienvidkoreju ar 4:2.

Pašlaik seši punkti ir Beļģijai, trīs punktus iekrājusi Alžīrija, bet pa punktam ir Krievijai un Dienvidkorejai.

Astotdaļfinālu pāri šo abu grupu komandām veidosies savstarpēji.

Sacensības 12 Brazīlijas pilsētās un stadionos ilgs līdz 13.jūlijam. Izslēgšanas turnīrs startēs 28.jūnijā.

Sacensībās Eiropu pārstāv 13 valstsvienības, Dienvidameriku un Āfriku piecas, pa četrām izlasēm ir no Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību jūras reģiona, bet trīs - no Āzijas. Pirmo reizi kopš 2002.gada nevienai valstij neizdevās kvalificēties finālturnīram no Okeānijas reģiona sacensībām, tomēr finālturnīrā piedalīsies Austrālija, kas kvalifikācijas ciklā startē Āzijas zonā.

Valstsvienības sadalītas astoņās apakšgrupās, pa četrām izlasēm katrā. Visas turnīra dalībnieces aizvadīs trīs grupas spēles. Tālāk katras grupas divas labākās komandas turpinās cīņu izslēgšanas fāzē, kur sākotnēji nonāks 16 valstis, sadaloties astoņos pāros. Turpinājumā katrā izslēgšanās kārtā izlašu skaits saruks uz pusi, līdz finālā iekļūs divas spēcīgākās turnīra dalībnieces.

Pirms četriem gadiem DĀR čempionu titulu izcīnīja Spānija, kas finālā ar 1:0 papildlaikā uzvarēja Nīderlandi. Savukārt trešo vietu otrajā turnīrā pēc kārtas izcīnīja Vācija.