07.04.2017. 18:33

Pirmajā dienas spēlē Miķelis Lībietis (ATP 426.) tikās ar 19 gadus veco Aminu Ahudu (ATP 1008.) un jau pirmajā setā zaudēja ar 3:6. Otrajā Miķelim izdevās četri eisi, Ahudu savukārt četras reizes pieļāva dubultkļūdas un Lībietim pietika ar vienu breiku, lai uzvarētu setu - 6:4. Trešajā setā latvietis neizmantoja trīs breikbumbas un zaudēja ar 3:6, bet noslēdzošajā ceturtajā setā mājinieka pārsvars jau bija ļoti jūtams - 6:2. Līdz ar to visā mačā Lībietis zaudēja, Latvijai nonākot iedzinējos ar 0-1.

Otrajā mačā Mārtiņš Podžus (ATP 829.) izaicināja mājinieku līderi Redu El Amrani (ATP 669.). Podžus sāka ar servi, taču El Amrani spēja nobreikot latvieti pat pirmajās divās viņa servēs un pavisam drīz tablo vēstīja jau 3:0 marokāņa labā. Ceturtajā geimā breiks beidzot izdevās arī Mārtiņam, taču kopējo ainu tas īpaši nemainīja. Turpinājumā katrs tenisists uzvarēja pie savas serves, līdz ar to setā El Amrani bija pārāks ar 6:4.

Otrā seta ievadā Podžus nobreikoja El Amrani pirmo servi un panāca 2:0, tomēr prieks bija īss, jo trešajā geimā mājinieks atbildēja ar to pašu, izlīdzinot situāciju. Turpinājumā katrs aizstāvēja savas serves, un sets turpinājās taibreikā. To labāk sāka Podžus, ar diviem minibreikiem panākot 4:2, taču tad zaudēja divas serves pēc kārtas, atkal ļaujot vadību pārņemt mājiniekam. Taibreiks ievilkās, Podžus tika pie divām setbumbām, taču tās neizmantoja, savukārt El Amrani ar savu otro setbumbu pielika punktu mačam - 10:8 taibreikā.

Trešajā setā El Amrani bija tuvu breikam jau otrajā geimā, taču katrs sportists uzvarēja pie savas serves līdz rezultātam 5:4 mājinieka labā. Desmitajā geimā Podžus pie savas serves uzvarēja tikai vienā izspēlē, un El Amrani ar breiku pielika punktu visam mačam - 6:4.

Līdz ar to pēc pirmās dienas Latvija nonākusi iedzinējos ar 0-2 un katrs nākamais zaudējums mūsējiem var būt izšķirošs.

Latvijas izlasi Marokā pārstāv Miķelis Lībietis, Mārtiņš Podžus, Rūdolfs Mednis un Jānis Podžus, kas startē Artūra Lazdiņa vietā, kuram sporta traumas dēļ nākas izlaist šīs sacensības.

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]