05.02.2017. 19:22

Cīņas ievadā labāku sniegumu demonstrēja Kauņas "Žalgiris" – viesi guva 14 punktus pēc kārtas un izvirzījās vadībā ar 14:4. Laukuma saimnieki otrās ceturtdaļas sākumā samazināja deficītu līdz vienam metienam, bet atkal sekoja kopvērtējuma līdervienības atrāviens.

Viļņas "Lietuvos Rytas" atbildēja ar deviņiem punktiem pēc kārtas un izvirzīšanos vadībā, tomēr pēdējais vārds pirmā puslaika beigās piederēja viesiem, kuri pārtraukumā devās ar minimālu pārsvaru – 36:35.

Kauņas "Žalgira" leģionāri centās parūpēties par kārtējo atrāvienu, bet laukuma saimnieki atbildēja ar rezultatīviem tālmetieniem, tādējādi pirms noslēdzošajām desmit minūtēm komandas šķīra tikai divi punkti – 56:54 viesu labā.

Lūzumu panāca austrālieša Broka Motuma divi precīzie tālmetieni, kas ļāva Kauņas "Žalgirim" iegūt sešu punktu pārsvaru. Sekoja astoņu punktu pārsvars, kuru mājinieki spēja samazināt līdz trim punktiem.

Taču Kauņas "Žalgira" basketbolisti bija aukstasinīgi no soda metienu līnijas, izcīnot uzvaru ar 79:72. Tas bija komandas 20. panākums 22 mačos, kas ļauj ieņemt pirmo vietu. Savukārt Viļņas "Lietuvos Rytas" ar septiņām neveiksmēm atrodas trešajā vietā, atpaliekot arī no "Lietkabelis".

Uzvarētājiem Motums un Kevins Pangoss katrs iemeta 13 punktus, bet ar 12 piebalsoja Renalds Seibutis un Pauļus Jankūns. Viļņas "Lietuvos Rytas" rindās Deivids Logans guva 18 punktus, bet 12 pievienoja Artūrs Jomants.

Komandas iepriekšējo reizi tikās 27. novembrī, kad Kauņas "Žalgiris" savā laukumā uzvarēja ar 16 punktu pārsvaru. Eirolīgā pēdējos mačos izdevies tikt galā ar Maskavas CSKA, "Barcelona" un Stambulas "Darussafaka Dogus".