30.11.2015. 22:01
Lietuvas Basketbola līgā negaidītu zaudējumu savā laukumā piedzīvojusi Kauņas „Žalgiris”, kura bez Kaspara Vecvagara pieteikumā aizvadīja ļoti neveiksmīgu spēles galotni un ar 82:88 piekāpās „Nevežis”. Kauņas klubam tas ir pirmais zaudējums šosezon vietējā čempionātā.

Kaspars Vecvagars pēdējo reizi Kauņas „Žalgira” pieteikumā Lietuvas čempionātā bija 16. novembra spēlē pret „Lietkabeli”. Kauņas klubs pēc tam bija pieveicis „Lietuvos Rytas”, bet šodien tikās ar „Nevežis”. Pirmais puslaiks tika aizvadīts līdzvērtīgā cīņā, kurā nelielu pārsvaru ieguva „Žalgiris”. Kauņas komanda bija vadībā arī lielāko daļu otrā puslaika, taču pamatlaika pēdējās sešās minūtēs guva tikai astoņus punktus, kamēr „Nevežis” atbildēja ar 18 un sarūpēja Lietuvas mēroga sensāciju, uzvarot ar 88:82.

„Žalgirim” šis ir pirmais zaudējums Lietuvas čempionāta 11 spēlēs, kas gan neliedz saglabāt pirmo vietu kopvērtējumā, jo „Rytas” zaudējusi divreiz. Savukārt „Nevežis” arī šī lieliskā uzvara neļauj pacelties nekur augstāk par sesto vietu ar piecām uzvarām 11 mačos. Kauņas sastāvā šodien ar 22 punktiem izcēlās Luks Lekavičus, bet Mantam Kalnietim astoņas rezultatīvas piespēles, kamēr „Nevežis” izcēlās ar 12 precīziem tālmetieniem no 23 mēģinājumiem.

Zviedrijas līgā uzvaru izcīnījis Ernests Kalve un viņa pārstāvētā „Sundsvall Dragons”, kura ar 79:76 pieveica „Umeat BSKT”. Kalve nospēlēja 31:55 minūtes, kuru laikā guva astoņus punktus (1p. 2/5, 2p. 3/7, 3p. 0/2), savāca piecas atlēkušās bumbas un izdarīja vienu rezultatīvu piespēli. Viņam arī trīs kļūdas, četras piezīmes un viens bloķēts metiens, kā arī viena pārtverta bumba.

Savukārt Spānijas klubs „Gran Canaria” savā mājaslapā paziņojis, ka pēc atlabšanas no slimības ierindā atgriezies Anžejs Pasečņiks. Viņš kopā ar komandu dosies izbraukuma mačā Itālijā pret „Enel Brindisi” ULEB Eirokausa ietvaros. Šī spēle paredzēta trešdien.

Pasečņiks debiju Eirokausā jau piedzīvojis un vienā „Gran Canaria” spēlē pat devās sākumsastāvā. Pirmajā mačā pret „Enel Brindisi” viņam septiņās minūtēs četri punkti, taču trešdien spēles laiks varētu būt lielāks, jo uz Itāliju nedosies uzbrucējs Pablo Agilārs, kurš nespēlēja arī nedēļas nogalē un cietis potītes traumu.

Izmantotie resursi:Tete-a-Tete Casino-LKL | Lietuvos krepšinio lygaAnzejs Pasecniks reforzará al equipo en el...Basketligan Herr | SBBF