22.10.2016. 00:02

Zvaigžņotā Maskavas CSKA vēl pēc trešās ceturtdaļas savā laukumā bija iedzinējos pret grieķu „Panathinaikos”, kas piedāvāja ļoti līdzvērtīgu cīņu. Pēdējās ceturtdaļas vidū CSKA gan pārņēma vadību un ar Andreja Voronceviča un Džeimsa Ogastīna pūlēm ieguva arī sešu punktu pārsvaru, ko nosargāja līdz beigām, uzvarot saspringtajā mačā ar 81:77.

Pa 20 punktiem CSKA rindās sameta Nando de Kolo un Voroncevičs, kamēr grieķu sastāvā Demetrim Nikolsam arī 20 punkti. CSKA šī bija otrā uzvara divās spēlēs, bet „Panathinaikos” šis ir pirmais zaudējums.

Pirmo uzvaru tikmēr guvis Kauņas „Žalgiris”, ar 78:73 savā laukumā pieveicot „Baskonia”. Lietuvas klubam izdevās pēdējā ceturtdaļā ļaut ACB līgas komandai gūt tikai 12 punktus, un viens no galvenajiem uzvaras kaldinātājiem ar 20 punktiem bija Leo Vestermans.

Belgradas „Crvena Zvezda” savukārt izbraukumā ar 85:83 pieveica „Galatasaray”, un ar 23 punktiem šajā uzvarā izcēlās Marko Simonovičs, kurš trāpīja četrus no sešiem tālmetieniem. Pēdējās minūtēs labākās pozīcijās gan atradās turku komandas, kuras sastāvā 24 punkti Ostinam Dejam, taču vadība 83:80 netika noturēta, gluži otrādi, ”Galatasaray” pēdējās 150 sekundēs punktus vairs neguva.

Ļoti sīva cīņa bija arī vakara vēlajā mačā Katalonijā, kur „Barcelona” ar 72:73 piekāpās „Fenerbahce”. Teju visa spēle noritēja punkts punktā, taču izskaņā Turcijas komanda divarpus minūtes pirms beigām izvirzījās vadībā ar 73:67. Tairīss Raiss atbildēja ar precīzu tālmetienu, kas izrādījās pēdējais precīzais metiens no spēles šajā mačā. „Barcelona” ar diviem precīziem soda metieniem vēl pievilka līdz minimumam un arī ieguva tiesības uz pēdējo uzbrukumu, bet Raisa metienu desmit sekundes pirms beigām bloķēja Kostas Sloukas.

Raiss spēli noslēdza ar 19 punktiem un sešām piespēlēm, taču trāpīja tikai divus trejačus no deviņiem. Uzvarētāju rindās tikmēr pa 15 punktiem Sloukam un Bobija Diksonam. Šī mača tiesnešu vidū bija arī Latvijas tiesnesis Oļegs Latiševs. „Fenerbahce” līdz ar to pievienojusies četru komandu grupiņai, kas uzvarējušas abās pirmajās Eirolīgas spēlēs

Izmantotie resursi:Turkish Airlines EuroLeague - Welcome to...

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933