05.07.2015. 12:56
Septiņpadsmitkārtējā Horvātijas čempione futbolā Zagrebas "Dinamo" nonākusi rampu gaismā ne sportisko iemeslu dēļ - vietējā policija aizturējusi kluba vadību, kas tiek turēta aizdomās par piesavināšanos un izvairīšanās no nodokļu maksāšanas milzīgos apmēros.

Aizturēts kluba vadītājs Zdravko Mamičs un viņa brālis Zorans Mamičs, kurš ir komandas galvenais treneris. Abi aizturēti pēc atgriešanās no komandas treniņnometnes. Policija apgalvo, ka kopumā abu brāļu, kāda nodokļu inspektora un Horvātijas futbola federācijas vadošas amatpersonas rīcības rezultātā kopš 2008. gada negodīgi izsaimniekoti ap 118 miljoniem kunu (ap 15,5 miljoniem eiro). Apsūdzības uzrādītas par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, kukuļdošanu un citiem pārkāpumiem.

Brāļi gatavi aizstāvēties un cīnīties par savu nevainību. Mediji ziņo, ka brāļi Mamiči piesavinājušies naudu no veiktajiem darījumiem, pārdodot savus futbolistus citiem klubiem. Valsts visu minēto pārkāpumu dēļ zaudējusi ap 12 miljoniem kunu (nepilni 1,6 miljoni eiro).

Kopš 2008. gada klubs pārdevis tādus spēlētājus kā Luka Modriču (2008; uz "Tottenham Hoitspur", ap 23 miljoni eiro), Milanu Badeļu (2012, uz "Hamburger SV", 4,5 miljoni eiro), Sammiru (2014; uz "Getafe", 2,5 miljoni eiro), Alenu Haliloviču (2014, uz "Barcelona", 2,5 miljoni eiro).

Policija veikusi kratīšanu kluba un federācijas birojos, kā arī brāļu Mamiču dzīvesvietās. Aizturēti arī abi pārējie afēru dalībnieki. Lai gan policija paudusi vēlmi izmeklēšanas laikā paturēt visus četrus pagaidu ieslodzījumā, par to jālemj tiesai.

Aizvadītajā sezonā "Dinamo" izcīnīja desmito Horvātijas čempiontitulu pēc kārtas, tuvāko konkurenti turnīra tabulā "Rijeka" apsteidzot par 13 punktiem. No "Manchester United" īrētais čīliešu uzbrucējs Angelo Enrikess sezonā kopumā guva 29 vārtus, kas kļuva par labāko rādītāju komandas vēsturē kopš 2006./2007. gada sezonas, kad Eduardo Da Silva izcēlās ar 34 vārtu guvumiem.

Jaunajai sezonai sākums gaidāms jau nākamsestdien (11. jūlijā), bet Zagrebas komandu 15. un 22. jūlijā vēl gaida UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas otrās kārtas mači ar Luksemburgas čempioni "Fola Esch". Pagājušajā sezonā "Dinamo" tika līdz Čempionu līgas kvalifikācijas turnīra "play-off" kārtai, bet vēlāk piedalījās Eiropas līgas grupu turnīrā.

Zdravko Mamičs ir kluba vadītājs kopš 2003. gada, bet Zorans Mamičs par komandas galveno treneri strādā no 2013. gada.Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties