18.04.2015. 15:11
Latvijas spēkavīrs Dainis Zāģeris ir viens no 30 atlētiem, kuri rītdien sāks cīņu par pasaules spēcīgākā vīra titulu, jeb sacentīsies "World's Strongest Man" disciplīnās. Turnīrs šogad notiks Malaizijā.

Sacensības ir ieplānotas divos posmos. Sākumā atlēti ir sadalīti piecās grupās pa sešiem sportistiem, kuri no sākuma savā starpā noskaidros tos 10 atlētus (divi spēcīgākie no katras grupas), kuri jau nākamnedēļ piedalīsies finālsacensībās. Priekšsacīkstes norisināsies no 19. līdz 22. aprīlim, bet fināli paredzēti 25. un 26. aprīlī.

Vienīgais Latvijas pārstāvis šajās sacensībās ir 32 gadus vecais Dainis Zāģeris, kuram priekšsacīkstēs būs jāsacenšas ar tādiem atlētiem kā Johanesu Arsjo, Marku Feliksu, Kšištofu Radzikovski, Džeriju Pričetu un Gerhardu Van Stadenu. Tā kā katrai grupai ir savas disciplīnas, kurās būs jāsacenšas, tad der pieminēt, ka Zāģera pārstāvētajam sešiniekam (4. grupa) būs jāsacenšas mucu nešanā, vilkmē, svaru stieņa celšanā, svaru bumbas mešanā, basku aplī un Atlanta akmeņu celšanā.

Dainis Zāģeris, kurš "World's Strongest Man" debitēja jau 2013. gadā (finālā neiekļuva), sacensībām kvalificējās pateicoties tam, ka "Strongman Champions League" seriālā pēc pirmajiem sešiem posmiem ieņēma otro vietu. Savukārt visu laiku labākais Latvijas sportistu sasniegums šajās sacensībās ir trešā vieta, ko 2002. gadā izcīnīja Raimonds Bergmanis, piekāpjoties vien Mariušam Pudzianovskim un Židrūnam Savickim.Bez šiem diviem sportistiem par pasaules spēcīgākā vīra titulu ir cīnījušies arī Agris Kazeļņiks un Raivis Vidzis.

No pārējiem atlētiem, kuri startēs šī gada sacensībās ir jāizceļ vairāki – Braiens Šovs, Haftors Bjornsons, Bendikts Magnusons, Židrūns Savickis, kā arī Edijs Hals.

Pievēršoties fināla disciplīnām, tad tās ir izvēlētas gana interesantas – gājiens ar nēšiem, vilkme, kravas auto vilkšana, svaru nešana pa trepēm, baļķa celšana uz maksimālo svaru, kā arī Atlanta akmeņi. Te gan jāpiebilst, ka priekšsacīkstēs par ieņemtajām vietām atlanta akmeņu celšanā tiks piešķirti dubultpunkti, taču finālā šim vingrojumam šādu "ekstru" sacensību organizētāji nepiešķīra.

Par turnīra favorītu, protams, min Židrūnu Savicki, kurš ne vienu reizi vien ir triumfējis šajās sacensībās, taču pagājušā gada otrās vietas ieguvējs Haftors Bjornsons no Islandes arī nedomā šogad padoties un mēģinās gāzt no troņa lietuvieti. Turklāt, nevajag aizmirst, ka šajās sacensībās piedalīsies arī divkārtējais pasaules spēcīgākais vīrs, amerikānis Braiens Šovs, kurš šajā sezonā rāda pietiekoši labu sniegumu, lai par viņu runā kā TOP3 pretendentu.

Izmantotie resursi:World's Strongest ManTatnaftas kausa cīņas mākslu Federācija Jaunciema gatve 322, Rīga, LV-1015
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties