06.01.2016. 17:39
Latvijas vadošā tenisiste Jeļena Ostapenko nievājoši izturējusies arī citos augstākā līmeņa turnīros, piemēram, Vimbldonā un ASV atklātajā čempionātā, izteikušās Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) tūres spēlētājas.

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Ostapenko trešdien Oklendas WTA «International» sērijas turnīra otrajā kārtā nespēja nosargāt drošu uzvaru un ar 6-4, 6-7 (4:7), 5-7 piekāpās Naomi Broudijai no Lielbritānijas.

Šī mača otrā seta taibreikā izcēlās incidents, kurā Ostapenko izslīdēja rakete no plaukstām un tā, atsitusies pret apmali, trāpīja bumbiņu padevējam. Latvijas tenisiste pēcāk taisnojās, ka rakete viņai izslīdējusi no rokām, taču Broudija viņu vainoja apzinātā rīcībā un pieprasīja pretinieci diskvalificēt. Tiesa, Ostapenko diskvalifikāciju nesaņēma un varēja turpināt dueli.

Pēcāk Broudija ar savu rīcību, aizstāvot bumbiņu padevēju, izpelnījās plašu atbalstu tenisa sabiedrībā, turklāt vairākas tenisistes uzsvēra, ka šī nebūt nav pirmā šāda veida Ostpenko rīcība, kas liecina par viņas brieduma trūkumu.

«Šī nav pirmā reize, kad Ostapenko šādi uzvedas. Ar ko tādu saskāros jau pērn Vimbldonas čempionātā,» savā tvitera profilā ierakstījusi francūziete Kristīna Mladenoviča, kura pagājušajā vasarā uzvarēja Latvijas tenisisti prestižā turnīra otrajā kārtā.

«Man bija tieši tāpat! Ostapenko uzvedība bija briesmīga, kad aizvadījām ASV atklātā čempionāta maču. Tik necienīga izturēšanās. Malacis, Naomi!» tvītoja Izraēlas sportiste Jūlija Gluško, kuru Ostapenko pērn augustā uzvarēja ASV atklātā čempionāta kvalifikācijas turnīra otrajā kārtā.

Tāpat uz Ostapenko slikto uzvedību norādījusi pazīstamā francūziete Alizē Kornē, izsakot atbalstu Broudijai, turklāt to pašu darījis arī Lielbritānijas pirmā rakete Endijs Marejs.

Tikmēr pati Broudija izsaka pateicību visiem, kuri viņu šajā situācijā atbalsta, turklāt sportiste aktīvi retvīto visus viņai veltītos laba vēlējumus, kuros apspriesta arī Ostapenko sliktā uzvedība.

«Ostapenko teica, ka tieši mana uzvedība kortā bijusi nievājoša, kas gan, manuprāt, nav īsti pareizi, ņemot vērā mača notikumus,» pēc cīņas pauda Broudija. «Nedomāju, ka kortā paveicu ko necienīgu.»

«Pēc mača es nebiju tā, kura gribēja par kaut ko strīdēties. Ostapenko man teica, cik mana uzvedība bija briesmīga. Ir grūti šādās situācijās paklusēt un turēt mēli aiz zobiem,» izteicās Broudija.

Turnīra pirmajā kārtā WTA ranga 84.vietā esošā Ostapenko savā šī gada pirmajā mačā pirmdien ar 6-1, 7-5 uzvarēja zviedrieti Juhannu Lāšoni, kura pasaules rangā atrodama 56.pozīcijā. Pirmās kārtas pārvarēšana Ostapenko deva 30 WTA ranga punktus.

Savukārt ranga 122.vietā esošā Broudija turnīru sāka no kvalifikācijas, kur izcīnīja trīs uzvaras, vienīgo setu zaudējot izšķirošajā cīņā pret atlases turnīra pirmā numura īpašnieci Magdalēnu Ribarikovu no Slovākijas. Tikmēr pamatturnīra pirmajā kārtā britu sportiste otrdien ar 7-5, 6-4 pārsteidzoši uzveica ar otro numuru izlikto Serbijas tenisisti Anu Ivanoviču, kura WTA rangā ieņem 16.pozīciju.

Broudija ceturtdaļfinālā tiksies ar Sloeinu Stīvensu no ASV, kurai turnīrā piešķirts piektais numurs.MonAuto Carting, sporta klubs Skrīveri, Vēja 5, Skrīveru n., LV-5125
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties