16.01.2017. 17:54
Pasaules tenisa pirmā rakete Angelika Kerbera ar uzvaru sākusi sezonas pirmo «Grand Slam» turnīru, Austrālijas atklāto čempionātu.

WTA ranga līdere Kerbere, kura pērn Austrālijā izcīnīja savu pirmo «Grand Slam» titulu karjerā, trīs setos ar 6-2, 5-7, 6-2 apspēlēja ukrainieti Ļesju Curenko, kura ir ranga 51.numurs.

Otrajā setā Kerbere vispirms nerealizēja mačbumbu, bet pēc tam atspēlēja piecas setbumbas, tomēr pārāka bija Curenko, kura panāca izšķirošo, trešo, setu.

«Kad otrajā setā zaudēju mačbumbu, atcerējos pērnā gada pirmo kārtu. Tās vienmēr ir grūtas,» pēc dueļa teica Kerbere.

Kerbere jauno sezonu iesāka neveiksmīgi, divos turnīros trīs spēlēs tiekot tikai pie vienas uzvaras.

Tikmēr pie pārliecinošas uzvaras tikusi ar astoto numuru izliktā Svetlana Kuzņecova, kura ar 6-0, 6-1 sagrāva kolumbieti Marianu Duki-Marino, kura WTA rangā ieņem 109.vietu.

Tāpat drošu uzvaru izcīnīja ar desmito numuru izliktā spāniete Karla Svaresa Navarro, kura pirmajā kārtā ar 6-2, 6-2 pārspēja slovākieti Janu Čepelovu, kura rangā atrodama 102.pozīcijā.

Ar uzvaru turnīru sācis arī ATP ranga līderis Endijs Marejs, kurš pirmās kārtas spēlē ar rezultātu 7-5, 7-6 (7:5), 6-2 pārspēja ukraini Iļju Marčenko, kurš reitingā atrodams 95.pozīcijā.

Austrālijas atklātais čempionāts ir viens no diviem «Grand Slam» turnīriem, kuros Marejs karjeras laikā vēl nav uzvarējis. Iepriekšējos divus gadus viņš spēlējis šo sacensību finālā.

Brits karjeras laikā ne reizi nav uzvarējis arī Francijas atklātajā čempionātā.

Daudz grūtāk pirmajā kārtā klājies ATP ranga ceturtajam numuram Stanam Vavrinkam, kurš pirmajā kārtā ar 4-6, 6-4, 7-5, 4-6, 6-4 trīsarpus stundās uzvarēja slovāku Martinu Kližanu, kurš rangā ir 34.vietā. Vavrinka ir 2014.gada Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētājs.

Savukārt četrkārtējais Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētājs Rodžers Federers, kurš traumas dēļ izlaida pērnās sezonas nogali, ar uzvaru iesācis šī gada turnīru. Ar 17.numuru izliktais Federers pirmajā kārtā ar 7-5, 3-6, 6-2, 6-2 apspēlēja austrieti Jirgenu Melceru, kurš rangā ir vien 300.pozīcijā.

Federers 18 gadu laikā ir uzvarējis visās Austrālijas atklātā čempionāta pirmajās cīņās, bet Melcers ir tikai viens no trim tenisistiem, kurš spējis atņemt šveicietim vienu setu.

Zaudējumu jau Austrālijas atklātā tenisa čempionāta pirmajā kārtā svētdien piedzīvoja ar ceturto numuru izliktā rumāniete Simona Halepa.

Halepa pirmās kārtas duelī pārliecinoši ar 1-6, 3-6 piekāpās amerikānietei Šelbijai Rodžersai, Austrālijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā ciešot neveiksmi jau otro gadu pēc kārtas.

Tiesa, rumāniete, kura pasaules rangā šobrīd atrodama ceturtajā vietā, šajā duelī cīnījās ar ceļgala problēmām, turklāt pēc pirmā seta bija spiesta pieprasīt speciālistu palīdzību.

Zīmīgi, ka pašlaik pasaules ranga 52.vietā esošajai Rodžersai šī ir tikai otrā reize, kad viņa spēlē Austrālijas atklātā čempionāta pamatturnīrā. Arī pērn viņai izdevās sasniegt otro kārtu.

Austrālijas atklātā čempionāta otro kārtu sasniegusi arī pieredzējusī amerikāniete Venusa Viljamsa - pasaules ranga 17.vietas īpašniece pirmajā kārtā ar 7-6 (7:5), 7-5 diezgan grūtā cīņā pārspēja Ukrainas tenisisti Katerinu Kozlovu.

Viljamsa, kurai šogad paliks jau 37 gadi, ir Austrālijas atklātā čempionāta vecākā spēlētāja, turklāt viņai šis ir jau 73.«Grand Slam» turnīrs karjerā.

Otro kārtu izdevies sasniegt arī pasaules ranga septītās vietas īpašniecei Garvinjei Mugurusai no Spānijas, kura pirmās kārtas cīņā ar 7-5, 6-4 pārspēja Jaunzēlandes sportisti Marinu Erakoviču.

Pagājušā gada Francijas atklātā čempionāta uzvarētāja Mugurusa šajā mačā mocījās ar veselības problēmām, jo pēc pirmā seta viņai vajadzēja medicīnisko pārtraukumu, lai tiktu galā ar sāpošo kāju.

Pirmo kārtu pirmdien Austrālijas atklātajā čempionātā pārvarēja arī Latvijas pirmā rakete Anastasija Sevastova. Turnīrā ar 32.numuru izliktā tenisiste pirmajā kārtā pirmo setu uzvarēja ar 6-4, bet otrajā sportistes aizvadīja tikai dažas minūtes, kad japāniete Nao Hibino veselības problēmu dēļ nolēma sacensības neturpināt.

Otro kārtu šajā turnīrā sasniedzis arī Japānas tenisa zvaigzne Kei Nišikori, kurš ar 5-7, 6-1, 6-4, 6-7 (6:8), 6-2 smagā piecu setu cīņā pārspēja krievu Andreju Kuzņecovu.

Vēl vienā grūtā cīņā pirmdien otro kārtu sasniedzis arī ar septīto numuru izliktais horvāts Marins Čiličs, kurš, zaudējot pirmos divus setus, ar 4-6, 4-6, 6-2, 6-2, 6-3 tomēr pieveica pieredzējušo poli Ježiju Janoviču.

Nākamajā kārtā iekļuvis arī ar desmito numuru izliktais čehs Tomāšs Berdihs. Pēc pirmā seta viņš ar 6-1 atradās vadībā pret kvalifikāciju pārvarējušo itāli Luku Vanni, kad pretinieks nolēma no dueļa izstāties.

Latvijas pirmā rakete vīriešu tenisā Ernests Gulbis šajā turnīrā nepiedalās, turklāt viņš nav spēlējis jau kopš pagājušā gada jūlija. Jauno sezonu latvietis varētu uzsākt februārī.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933