03.06.2012. 19:14
No šā gada Francijas atklātā tenisa čempionāta svētdien izstājās WTA ranga līdere Viktorija Azarenka no Baltkrievijas.

Sieviešu vienspēļu turnīra astotdaļfināla cīņā Azarenka ar rezultātu 2-6, 6-7 (4:7) piekāpās slovākietei Dominikai Cibuļkovai, kura izlikta ar 15.numuru.

Pēc zaudēta pirmā seta Azarenka krietni uzlaboja savu sniegumu un otrajā setā izvirzījās vadībā ar 2-0, tomēr turpinājumā Cibuļkova uzvarēja četrus geimus pēc kārtas un pārņēma vadību 4-2.

WTA ranga līdere spēja panākt izlīdzinājumu 4-4, taču pārņemt iniciatīvu Azarenkai gan neizdevās, un Cibuļkova pēc uzvaras otrā seta taibreikā varēja svinēt panākumu arī visā mačā.

Ceturtdaļfinālā Cibuļkova spēkosies ar austrālieti Samantu Stosuru, kas izlikta ar sesto numuru, vai amerikānieti Sloeinu Stīvensu.

2009.gadā Cibuļkova spēja iekļūt Francijas atklātā čempionāta pusfinālā.

Savukārt Azarenka šā gada sākumā uzvarēja Austrālijas atklātajā čempionātā, tomēr Parīzē viņa ieradās ar pilnībā neizārstētu pleca traumu.

Reklāma Azarenka Francijas atklātajā čempionātā varēja kļūt par pirmo sievieti kopš Dženiferas Kapriati 2001.gadā, kas uzvarējusi gada pirmajos divos «Grand Slam» turnīros.

Turnīra ceturtdaļfinālu svētdien sasniedza arī ar desmito numuru izliktā Angelika Kerbere no Vācijas, kas astotdaļfinālā ar 6-3, 7-5 pieveica horvātieti Petru Martiču.

Kerbere par vietu pusfinālā tiksies ar turnīra 21.raketi Sāru Erani no Itālijas. Viņa astotdaļfināla cīņā svētdien ar 6-0, 7-5 pārspēja krievieti Svetlanu Kuzņecovu, kura bija izlikta ar 26.numuru.