08.12.2015. 23:46
Šovakar tika atrisināta ārkārtīgi intriģējošā situācija UEFA Čempionu līgas B grupā. Līdervienību cīņā "Wolfsburg" savā laukumā tikās ar "Manchester United" un izcīnīja uzvaru ar rezultātu 3:2. Savukārt Aleksandrs Cauņa aizvadīja spēli CSKA pamatsastāvā cīņā pret PSV, kurā maskavieši galotnē piedzīvoja zaudējumu ar 1:2. Līdz ar to Čempionu līgas astotdaļfinālā iekļuva "Wolfsburg" un PSV, bet "Manchester United" nāksies eirokausu sezonu turpināt Eiropas līgā.

Viesu galvenais treneris pirms spēles saskārās ar lielām sastāva problēmām, jo savainojumu dēļ mačā nevarēja piedalīties virkne spēlētāju, ieskaitot komandas kapteini Veinu Rūniju. Bet lai garantētu izkļūšanu no grupas neņemot vērā rezultātu paralēlajā spēlē, "Manchester United" bija nepieciešama uzvara. Jau trešajā minūtē "Wolfsburg" bija lieliska iespēja atklāt rezultātu, kad viens soda laukumā bumbu saņēma Andrē Širle, tomēr izvēlējās izdarīt sitienu uzreiz un bumba lidoja pāri vārtiem. Viesi 10. minūtē atbildēja ar zibenīgu uzbrukumu, kad pēc Deilija Blinda un Huana Matas piespēlēm Antonijs Marsiāls nokļuva viens pret vārtiem un raidīja bumbu Djēgu Benaljo sargātajos vārtos (0:1). Mančestrieši gan līksmot varēja ļoti īsu brīdi, jo jau 14. minūtē rezultāts tika izlīdzināts, kad pēc standartsituācijas un centrējuma soda laukumā Naldo uzreiz no gaisa raidīja bumbu labajā vārtu stūrī (1:1).

Atklāta spēle turpinājās, komandas praktiski nepiebremzēja viena otru laukuma centrā un labas iespējas gūt vārtus bija abām vienībām. 27. minūtē viesi nerealizēja lielisku iespēju vēlreiz izvirzīties vadībā, kad pēc Maruana Felenī sitiena ar galvu Benaljo uz vārtu līnijas bumbu apturēja. Un jau divas minūtes vēlāk "Wolfsburg" guva otros vārtus, izspēlējot izcili skaistu kombināciju, kad pēc izspēlētās sieniņas Julians Drakslers saņēma bumbu soda laukumā sitiena pozīcijā, tomēr atdeva perfektu piespēli Vieirnjam, kuram atlika bumbu raidīt tukšos vārtos (2:1). Nu jau "United" atradās bezdibeņa priekšā, turklāt 43. minūtē palika bez kārtējā pamatsastāva spēlētāja, jo savainojuma dēļ spēli nevarēja turpināt Mateo Darmians un viņa vietā laukumā devās 18 gadus jaunais Kamerons Bortviks - Džeksons. Pirms pārtraukuma viesiem izdevās vēlreiz raidīt bumbu vārtos pēc Džesija Lingārda tālsitiena, tomēr galvenais tiesnesis uzskatīja, ka aizmugures stāvoklī esošais Mata traucējis vārtsargam un golu neieskaitīja.

Atgriežoties laukumā Luija van Gāla komanda bija spiesta vēl aktīvāk doties uzbrukumā, bet pastiprināt uzbrukumu ar maiņām praktiski nebija ar ko. 60. minūtē mančestriešiem izdevās nogādāt bumbu līdz vārtu priekšai, Memfiss Depajs tika pie sitiena uzreiz no gaisa, bet Benaljo nodemonstrēja perfektu reakciju, neļaujot bumbai nonākt vārtos. "Wolfsburg" atbildēja ar vairākiem asiem uzbrukumiem, kuros viesu vārtus glāba gan Davida De Hejas reakcija, gan arī neprecizitāte. 82. minūtē "United" tomēr izdevās ar mokām gūt vārtus un atgūt cerības uz iekļūšanu astotdaļfinālā, kad pēc stūra sitiena Džošua Džilavodži ar galvu nosūtīja bumbu savos vārtos (2:2). Bet atkal prieki bija ārkārtīgi īsi, jo divas minūtes vēlāk pēc stūra sitiena otrā laukuma galā Naldo trešo reizi pārspēja de Heju (3:2). Viesi vēl centās izmisīgiem uzbrukumiem glābt spēli un cerības, tomēr rezultatīvajā mačā vārti vairs gūti netika un ņemot vērā rezultātu otrā spēlē "Manchester United" apkaunojoši izstājās no cīņas par Čempionu līgas kausu.

CSKA šovakar bija tikai viena iespēja turpināt eirokausu sezonu - izcīnīt uzvaru Eindhovenā, iekļūstot Eiropas līgas izslēgšanas spēlēs. Uzdevumu sarežģīja PSV mērķis, jo Filipes Koku vadītā komanda risināja augstākus mērķus, iekļūt Čempionu līgas astotdaļfinālā. Viesu galvenais treneris Leonīds Sluckis sākumsastāvā iekļāva arī Latvijas izlases pussargu Aleksandru Cauņu, kuram šovakar nācās spēlēt neierastajā kreisās malas aizsarga pozīcijā. Jāatzīmē, ka iepriekš Cauņa Čempionu līgas spēlē pamatsastāvā izgāja pirms gada. Ņemot vērā Aleksandra iemaņas uzbrukumu veidošanā, maskavieši lielāko daļu uzbrukumus pirmajā puslaikā veidoja tieši pa kreiso malu. Kopumā pirmajā puslaikā komandas aizvadīja līdzvērtīgu spēli, kurā gan labākas iespējas gūt vārtus bija PSV spēlētājiem, ņemot vērā vairākas iespējas ātriem pretuzbrukumiem. Tomēr līdz pārtraukumam nevienai komandai vārtus gūt neizdevās, kas pilnībā apmierināja mājiniekus, ņemot vērā rezultātu otrajā grupas cīņā.

PSV protams nevarēja pilnībā paļauties uz to, ka paralēlajā spēlē "Wolfsburg" noturēs uzvaru vai CSKA negūs vārtus, tādēļ pašiem joprojām bija vajadzīgi gūtie vārti. Laukuma saimnieki joprojām uzbruka nedaudz bīstamāk, jeb mērķtiecīgāk, bet nobeigumos pietrūka precīzs sitiens. Bet arī CSKA ik pa brīdim izveidoja labas iespējas gūt nepieciešamos vārtus un 61. minūtē pēc Ahmeda Musā sitiena bumba lidoja nedaudz garām kreisajam vārtu stūrim. Situācija grupā uz īsu brīdi sagriezās kājām gaisā 75. minūtē, kad galvenais tiesnesis uz mājinieku vārtiem nozīmēja ļoti šaubīgu 11 metru soda sitienu, kuru pārliecinoši realizēja Sergejs Ignaševičs. Tomēr jau nākamajā uzbrukumā Cauņa nopelnīja brīdinājumu savā malā, kas beidzās ar tiešo brīvsitienu, centrējumu soda laukumā, kā rezultātā kļūdījās aizsargi un Lūks De Jongs bez problēmām izlīdzināja rezultātu (1:1). Visas šaubas mājinieki likvidēja 85. minūtē, kad Deivijam Properam padevās precīzs tālsitiens un PSV svinēja uzvaru ar 2:1, pēc 10 gadu pārtraukuma iekļūstot Čempionu līgas izslēgšanas spēlēs.

Spēle Rezult. Vārtu guvēji
PSV - CSKA 2:1 (0:0) De Jongs 78' Propers 85' - Ignaševičs 76'(11m)
Wolfsburg - Manchester United 3:2 (2:1) Naldo 13'84' Vierinja 29' - Marsiāls 10' Džilavodži 82'(s.v.)