23.04.2014. 11:25
Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā otro uzvaru izbraukumā guva Vašingtonas „Wizards”, kura papildlaikā pieveica Čikāgas „Bulls”. Savukārt Indianas „Pacers” un Toronto „Raptors” savās sērijās panāca izlīdzinājumu 1:1.

, nra.lv, Sports

„Wizards” basketbolisti pirms mača bija spiesti noskatīties, kā Žoakims Noā saņem sezonas labākā aizsardzības spēlētāja balvu, taču pirmajā ceturtdaļā „Bulls” centram aizsardzībā nemaz neklājās tik viegli, jo vairākus pustālos pāri viņa rokām iemeta Nene, un „Wizards” ieguva pat 17 punktu vadību.

Vašingtona divu nākamo ceturtdaļu laikā šo pārsvaru veiksmīgi izsēja, un ceturtajā ceturtdaļā jau bija iedzinējos ar mīnus desmit. Taču sekmīgi nospēlēja Bredlijs Bīls, kurš šajā mačā guva 26 punktus, un nācās spēlēt papildlaiku. Tajā sešus punktus guva Nene, savukārt „Bulls” saspēles vadītājs Kirks Hainrihs aizmeta garām divus svarīgus soda metienus, kas varēja panākt neizšķirtu.

Līdz ar šo uzvaru (101:99) „Wizards” no Čikāgas varēs aizbraukt ar 2:0 pārsvaru un teorētiski spēs noslēgt sēriju jau Vašingtonā. Noā „Bulls” sastāvā šodien guva 20 punktus un savāca 12 atlēkušās bumbas, bet visas 53 minūtes laukumā atradās Džimijs Batlers, kuram gan tikai seši punkti.

Indianas „Pacers” tikmēr revanšējusies par neveiksmīgo pirmo spēli un ar Pola Džordža 27 punktu palīdzību pieveikusi Atlantas „Hawks” (101:85). Produktīvi nospēlēja arī Luiss Skola, kuram 20 punkti nospēlētajās 19 minūtēs, savukārt „Hawks” no sakāves neglāba arī desmit iemestie tālmetieni un Pola Milsapa 19 punkti.

Neizšķirts panākts arī Toronto un Bruklinas duelī, kurā „Raptors” šonakt uzvarēja 100:95, turklāt 36 punktus guva ceturtajā ceturtdaļā. Demārs Derouzans sameta 30 punktus, bet lietuviešu centrs Jons Valančūns izcēlās ar 15 punktiem un 14 atlēkušajām bumbām.

Sērija nu pārvāksies uz Bruklinu, taču Pols Pīrss pēc zaudējuma nodēvēja savu komandu par „mīkstu”. Savukārt Kevins Gārnets izteica viedokli, ka jebkurš, kas iepriekš publiski nolamājis Bruklinu un pēc tam grasās tur aizvadīt spēli, sagaidīs vietējo līdzjutēju negācijas. Gārnets ar to domā „Raptors” ģenerālmenedžeri, kurš pirms sērijas sākuma līdzjutēju pūļa priekšā nokliedzās „F*ck Brooklin”, izpelnoties plašu pretinieku komandas pārstāvju nosodījumu.