27.02.2015. 11:23
Vislielāko maksimālo ātrumu F1 pirmssezonas testu braucienos Barselonas trasē spējusi uzrādīt "Williams" komanda, vēsta vācu izdevums "Auto Motor und Sport".

Izvērtējot pirmās četras testu dienas Barselonā, lielāko maksimālo ātrumu 337.5 km/h sasniedza Valterī Botass, kas nozīmē, ka jaudīgs ir ne vien "Mercedes" motors, bet apsveicami ir arī "Williams FW37" aerodinamikas risinājumi.

Tikmēr otrā ātrākā komanda, šajā rādītājā atpaliekot mazāk par 0.1 km/h, ir "Lotus", kas pēc pagājušās F1 sezonas atteicās no "Renault" dzinējiem, arī pievienojoties "Mercedes" nometnei.

"2014. gadā mums bija lēnākā mašīna taisnēs, bet tagad mēs esam priekšā," atzīst "Lotus" vienības pilots Pastors Maldonado. "Šis ir pavisam cits auto!"

Arī "Ferrari" nometne ir progresējusi kopš pagājušā gada - rūpnīcas klientu komanda "Sauber" Barselonā bija trešā ātrākā, taisnē attīstot 335.4 km/h.

Lai gan izdevums "Speed Week" nesen vēstīja, ka "Renault" motoru izstrādātāji līdzšinējo 44kW-55kW jaudas deficītu šogad samazinājuši uz pusi, Barselonā iegūtie dati to nepierāda. "Toro Rosso", kas ir viena no divām "Renault" klientu komandām, sasniedza 330 km/h, kamēr "Red Bull" formulas spēja attīstīt tikai 325 km/h.

"Izmēriet mūsu ātrumu lēnajos līkumos un mēs būsim visiem priekšā," skeptiķus cenšas apklusināt "Red Bull" konsultants Helmuts Marko, atgādinot, ka šīs komandas mašīnas allaž bijušas lēnākas taisnēs, bet spējušas laiku iegūt līkumos, kur noteicošo lomu spēlē piespiedējspēks.

Tiesa, tas vēl nav viss. "Mercedes" rūpnīcas komanda uzrādījusi maksimālo ātrumu vien 327 km/h, kamēr "McLaren" formulas, kas izmanto jaunos "Honda" dzinējus, uzrādījusi 326 km/h. Abas šīs vienības palikušas aiz "Ferrari" komandas.

Izmantotie resursi:Wheels24.co.za, South Africa's best motoring...Ogres namsaimnieks, SIA, Struktūrvienība Neptūns Meža prospekts 9, Ogre, Ogres n., LV-5001
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties