02.05.2015. 21:27
Šodien Anglijas Premjerlīgā tika aizvadīta lielākā daļa 35. kārtas spēļu. Pēdējā no tām, plkst. 19:30, "Manchester United" savā laukumā tikās ar "West Bromwich Albion". Laukuma saimnieki šokējoši piedzīvoja zaudējumu jau trešo maču pēc kārtas, šoreiz ar rezultātu 0:1, turklāt nespējot tajās gūt nevienus vārtus. Līdz ar to atkal aktuāla kļuvusi intriga par vietu četriniekā, jo piektajā vietā esošā "Liverpool" atpaliek vairs tikai par četriem punktiem.

"Manchester United" joprojām nav garantējusi sev vietu nākamās sezonas Čempionu līgā. Lai to paveiktu, Luisa van Gāla vadītajai komandai atlikušajās četrās cīņās jāizcīna divas uzvaras. Vienu no tām bija jāpanāk šovakar pret WBA, iespējams vieglāko no atlikušajām pretiniecēm. Turklāt sarežģītā cīņā savā laukumā "Liverpool" ar rezultātu 2:1 pieveica QPR, saglabājot izredzes uz četrinieku. Pēc ilgākas pauzes "United" sākumsastāvā atgriezās Robins van Pērsijs, bet joprojām mājiniekiem nācās iztikt bez savainotā centra pussarga Maikla Kerika, ar kura prombūtni lielā mērā tiek izskaidroti pēdējie divi zaudējumi. Līdz ar to Veinam Rūnijam atkal nācās spēlēt nedaudz dziļāk laukuma vidū. Savukārt pirmo reizi kā viesis "Old Trafford" stadiona zālājā izgāja mančestriešu audzēknis Darens Flečers.

Tonija Pjulisa vadītā komanda diezgan aktīvi un agresīvi uzsāka cīņu, izmantojot diezgan augstu presingu, ļoti organizēti atgriežoties aizsardzībā, kā arī ātri veidojot pretuzbrukumus. Līdz ar to mančestrieši, lai arī ierasti daudz kontrolēja bumbu pretinieka laukuma pusē, nekādu nopietno bīstamību pie Boaza Maihila sargātajiem vārtiem mača sākumā nebija. Turklāt pirmo akcentēto sitienu pa vārtiem izpildīja viesi, kad 15. minūtē, pēc stūra sitiena, Džoleons Leskots ar galvu raidīja bumbu vārtu rāmī, bet Davids De Heja to tvēra. "United" tūlīt atbildēja ar savu uzbrukumu un Maihilam īsā posmā nācās atvairīt divus van Pērsija sitienus. Kaut arī laukuma saimnieki līdz pārtraukumam dominēja un formāli nepārtraukti uzbruka, izspēlēt kombinācijas līdz sitieniem pa vārtiem izdevās ļoti reti un rezultāts pirmajā puslaikā tā arī palika neatklāts.

Otro puslaiku atkal daudz aktīvāk uzsāka viesi, cenšoties pārsteigt "United" spēlētājus, kas gandrīz arī izdevās, jo pāris reizes pie mājinieku soda laukuma valdīja neliela panika. Drīz gan aina laukumā kļuva līdzīga pirmajā puslaikā vērotajam, jo laukuma saimnieki okupēja pretinieku laukuma pusi, bet Pjulisa vadītā komanda bez lielām problēmām aizstāvējās. Situācija laukumā krasi mainījās 63. minūtē, kad WBA ieguva tiesības izpildīt tiešo brīvsitienu soda laukuma tuvumā. Krisa Branta spēcīgi raidīja bumbu, tā trāpīja pa komandas biedru Jonasu Olsonu un veiksmīgi trāpīja labajā augšējā vārtu stūrī (0:1).

Veiksme nebija sabiedrotā mājiniekiem arī 74. minūtē, kad van Pērsijs nerealizēja 11 metru soda sitienu. Jāatzīmē, ka mančestrieši nebija spējuši gūt vārtus arī iepriekšējās divās Premjerlīgas spēlēs un šī neveiksmju josla turpinājās arī šovakar, jo bumba nekādi nevēlējās atrast ceļu vārtos. Mājinieki līdz pēdējām sekundēm centās izglābt kaut punktu šajā cīņā, tomēr WBA vārtsargs Maihils bija izcils un viesi izcīnīja ļoti svarīgu uzvaru ar rezultātu 1:0. Savukārt "United" joprojām atrodas ceturtajā vietā, tomēr šī pozīcija vairs neizskatās tik droša kā iepriekš.

Datums Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
02.05. Leicester - Newcastle 3:0 (2:0) Uloa 1' 48' Morgans 17'
02.05. Liverpool - QPR 1:1 (1:0) Koutinjo 19' Džerārds 87'' - Fers 73'
02.05. Sunderland - Southampton 2:1 (1:1) Gomess 21' 55' - Manē 22'
02.05. Swansea - Stoke 2:0 (0:0) Montero 76' Kī 90'
02.05. Aston Villa - Everton 3:2 (2:0) Benteke 10' 45' Kleverlijs 64' - Lukaku 59' Džagelka 90'
02.05. West Ham - Burnley 1:0 (1:0) Noubls 24'
02.05. Man. United - West Brom 0:1 (0:0) Olsons 63'
03.05. Chelsea - Crystal Palace 15:30
03.05. Tottenham - Man. City 18:00
04.05. Hull - Arsenal 22:00