21.11.2015. 18:59
Šodien plkst. 17:00 vienlaicīgi tika aizvadītas sešas sAnglijas Premjerlīgas spēles. Londonas "Arsenal" negaidīti zaudēja viesos "West Bromwich Albion" ar 1:2. "Chelsea" pārtrauca trīs zaudējumu sēriju līgā, ar 1:0 savā laukumā pieveicot "Norwich". Bet "Arsenal" neveiksme par turnīra līdervienību ļāva kļūt lieliskajai "Leicester City", kas viesos ar 3:0 sakāva "Newcastle".

Arsēna Vengera vadītā komanda joprojām saskārās ar labās malas uzbrūkošo pussargu problēmu savainojumu dēļ un galvenais treneris šoreiz nolēma šajā pozīcijā sūtīt Aleksi Sančesu, bet kreisajā pusē devās Kīrans Gibss, kurš iepriekšējā spēlē izlīdzināja rezultātu pret "Tottenham Hotspur". Kaut arī "Arsenal" bija mača favorīte, sākumā nekas par to neliecināja, jo WBA labi aizsargājās un drosmīgi veidoja arī savus uzbrukumus. Turklāt jau 14. minūtē viesiem bija jāveic piespiedu maiņa, jo savainojuma dēļ Fransiss Koklens laukumu atstāja un vietā nāca Mikels Arteta. Tomēr 28. minūtē lielgabalnieki izvirzījās vadībā, kad ar tiešo brīvsitienu Mesuts Ezils izpildīja perfektu centrējumu soda laukumā un Olivjē Žirū ar galvu raidīja bumbu vārtos (0:1). Bet septiņas minūtes vēlāk mājiniekiem izdevās atspēlēties ļoti līdzīgā veidā, kad pēc Krisa Branta piespēles Džeimss Morisons apsteidza aizsargus, vienīgi bumbu tīklā raidīja ar kāju (1:1).

Laukumā turpinājās kopumā līdzvērtīga cīņa, kurā veiksme 40. minūtē uzsmaidīja mājiniekiem, kad Džeimsa Maklīna gar vārtiem raidīto bumbu Petra Čeha sargātajā cietoksnī novirzīja Arteta (2:1). Otro puslaiku "Arsenal" uzsāka apņēmīgi un 48. minūtē nepaveicās Ezilam, kura raidītā bumba trāpīja pa vārtu stabu. Tūlīt pēc tam Vengers veica vēl vienu maiņu, neveiksminieka Artetas vietā sūtot Matjē Flaminī. Viesi turpināja meklēt iespējas atspēlēties un 67. minūtē teicamu iespēju neizmantoja uz maiņu iznākušais Džoels Kembels, no dažu metru attāluma pamanoties raidīt bumbu ļoti neprecīzi garām vārtiem. Varēja domāt, ka 84. minūtē lielgabalnieki beidzot gūs otros vārtus, kad galvenais tiesnesis nozīmēja 11 metru soda sitienu, tomēr pirms sitiena Santi Kasorlam paslīdēja kāja un bumba lidoja pāri vārtiem. Atlikušajā laikā viesu izmisīgie centieni gūt vārtus nebija sekmīgi un "Arsenal" negaidīti piedzīvoja zaudējumu ar 1:2.

Žuzē Mourinju vadītajai "Chelsea", pēc piedzīvotajiem trīs zaudējumiem pēdējas trīs spēlēs, šovakar bija iespēja savā laukumā atgūt uzvaru garšu cīņā pret vienu punktu vairāk izcīnījušo "Norwich". Londoniešu sastāvā atgriezās labās malas aizsargs Braņislavs Ivanovičs. Mājinieki ar lielu enerģiju jau ar pirmajām minūtēm metās uzbrukumos, ļoti aktīvs bija Edens Azārs un vizuāli neizskatījās, ka čempionei ir kādas iekšējas nesaskaņas slikto iepriekšējo rezultātu dēļ. 14. minūtē Viljans izdarīja negaidītu un spēcīgu sitienu pa vārtiem, bet Džons Radijs paspēja reaģēt. Laukuma saimnieki lielāko pirmā pasākuma daļu daudz kombinēja un veidoja lieliskus momentus, vienīgi tos izmantot nespēja, līdz ar to pārtraukumā komandas devās tablo rādot nulles.

Atgriežoties laukumā "Chelsea" turpināja plosīt viesu aizsardzību, regulāri nogādājot bumbu soda laukumā, vienīgi joprojām neveicās ar noslēguma sitieniem. Tomēr 64. minūtē mājiniekiem beidzot izdevās atklat rezultātu, kad Sesks Fabregass ātri un acīgi izspēlējot tiešo brīvsitienu atdeva piespēli Djēgu Koštam, kurš atbrīvojās no aizsarga un raidīja bumbu labajā vārtu stūrī (1:0). Trīs minūtes vēlāk londoniešiem bija iespēja dubultot pārsvaru, bet Kurta Zumā raidītā bumba trāpīja pa pārliktni. Mačā vārti gūti vairs netika un Mourinju komandai izdevās pārtraukt neveiksmju sēriju, beidzot izcīnot uzvaru.

Bet par turnīra līdervienību negaidīti kļuvusi "Leicester City", kas viesos ar 3:0 sagrāva "Newcastle United". Tāpat kā pārsteidz lieliskā Klaudio Ranjēri vadītās komandas spēle, tāpat nebeidz pārsteigt Džeimijs Vardijs, kurš šodien guva uzvaras vārtus un tie bija jau 10. Premjerlīgā pēc kārtas. Līdzīgs sasniegums izdevies iepriekš tikai Rūdam van Nistelrojam "Manchester United" sastāvā, un tieši pret mančestriešiem Vardijam būs iespēja uzstādīt jaunu līgas rekordu nākamajā spēļu kārtā.