12.01.2016. 08:00
Nacionālajā basketbola asociācijā 36. uzvaru savā laukumā pēc kārtas izcīnījusi Goldensteitas „Warriors”, kura ar 111:103 pieveica Maiami „Heat”, atkārtojot līgas trešo visu laiku garāko uzvaru sēriju savā laukumā. Astotā uzvara pēc kārtas tikmēr „Spurs”vienībai (106:79 pret „Nets”), bet bez diviem pamatsastāva vīriem spēlējošā „Wizards” viesos tika galā „Bulls” ar 114:100, kuras ierindā atgriezās Žoakims Noā.

„Heat” šī bija trešā spēle sešu maču izbraukuma sērijā, un tajā traumas dēļ nevarēja piedalīties centrs Hasans Vaitsaids. Karjeras pirmo izgājienu sākumsastāvā līdz ar piedzīvoja debitants Džastiss Vinslovs, un „Heat” praktiski visu maču aizvadīja ar īso sastāvu. Tieši šāda spēle teorētiski ir visparocīgākā „Warriors” komandai, taču „Heat” prata rezultāta ziņā nekur tālu neatpalikt līdz pat pēdējām minūtēm.

Beigās tomēr „Warriors” bija nostabilizējusi savu pārsvaru apmēram desmit punktu robežās un uzvarēja 111:103. Stefens Karijs spēles pirmajās trīs ceturtdaļās grozam neuzbruka pārāk sekmīgi (tālmetienos 2/9), taču spēli noslēdza ar četriem tālmetieniem un 31 punktu. Dreimonds Grīns pievienoja 22 punktus, 12 atlēkušās bumbas un sešas piespēles, kamēr zaudētāju sastāvā double-double Dveinam Veidam – 20 punkti un 11 rezultatīvas piespēles, turklāt nevienas kļūdas.

„Warriors” šodienas panākums ir 36. uzvara savā laukumā pēc kārtas, kas ir atkārtots trešais visu laiku labākais sasniegums NBA vēsturē. Rekords – 44 uzvaras savā laukumā pēc kārtas – pieder Čikāgas „Bulls” un sasniegts 1995. un 1996. gada laikā. „Warriors” bilance kļuvusi vēl fantastiskāka (36-2), kamēr devītajā vietā līgā esošās „Heat” (22-16) izbraukuma bilance kļuvusi negatīva, proti, 15 spēlēs tikai septiņas uzvaras.

„Wizards” (17-19) joprojām spēlē bez Bredlija Bīla, traumas dēļ šoreiz nācās iztikt arī bez pamatcentra Marcina Gortata, taču Vašingtona izbraukumā tik un tā prata apspēlēt Čikāgas „Bulls” (22-14), kuras ierindā pēc deviņu spēlē pārtraukuma bija atgriezies Žoakims Noā. Deriks Rouzs sameta 23 punktus, taču viņam bija sliktākais +/- rādītājs Čikāgas komandā, kamēr rezultatīvajā Vašingtonas sastāvā deviņi spēlētāji izcēlās ar vismaz astoņiem punktiem. Visvairāk sakrāja Džons Vols, kuram arī desmit piespēles, bet „Wizards” kopumā izcēlās ar 31 rezultatīvu piespēli un tikai deviņām kļūdām, kas ļāva spēli noslēgt ar 114:100.

Pārliecinoša uzvara Bruklinā tikmēr Sanantonio „Spurs” (33-6), kura ar 27 punktu pārsvaru apspēlēja haotiskā esošo „Nets” (10-28). Bruklinas komanda palikusi bez galvenā trenera (atlaists) un ģenerālmenedžera (pārcelts mazāk nozīmīgā amatā), taču pret „Spurs” pirmajā puslaikā izturēja tīri cienījami, zaudējot ar tikai 38:45. Taču trešo ceturtdaļu ar Lamarkusa Oldridža un debitanta Bobana Marjanoviča palīdzību „Spurs” izdevās noslēgt ar izrāvienu 18:6, kas arī izšķīra mača likteni.

„Spurs” šī ir astotā uzvara pēc kārtas, kurā Oldridžs sameta 25 punktus un savāca 11 bumbas, Kavai Lenards pievienoja 17 punktus, bet serbu milzis Marjanovičs 13 minūtēs guva 13 punktus. Bruklinai savukārt labākais bija Bruks Lopess ar 18 punktiem, kamēr Džo Džonsons trāpīja sešus no septiņiem metieniem no spēles, savācot 16 punktus.