19.05.2016. 07:14
NBA Rietumu konferences finālsērijā rezultāts kļuvis 1-1, jo šonakt Goldensteitas „Warriors” savā laukumā ar 118:91 pārspēja Oklahomsitijas „Thunder”.

NBA regulārajā sezonā vēl nekad nebija pieredzējusi, ka uzreiz divas komandas spēj sasniegt 67 uzvaru, taču „Thunder” pēdējās četrās spēlēs pret šīm komandām – „Spurs” un „Warriors” – bija guvusi četras uzvaras. Sērijas pirmā mača pret „Warriors” galotni gan sarežģīja Raselam Vestbrukam izšķirošā brīdī nefiksēts nostaigāts, ko oficiāli atzina arī līgas vadība. „Warriors” treneris Stīvs Kers pirms spēles izteicās, ka nav priecīgs par šādu atzinumu, jo līga tādējādi padara tiesnešu grūto darbu vēl grūtāku, kamēr viņa komanda jau sen samierinājusies ar tiesneša lēmumu spēles izskaņā.

Šodienas mačā pirmais puslaiks norisinājās līdzvērtīgā cīņā, kurā „Warriors” teju visu laiku atradās nelielā vadībā. „Thunder” neļāva saviem pretiniekiem atrauties nekur tālu un divas minūtes pirms puslaika beigām pat izvirzījās vadībā 47:46, taču par sevi atgādināja „Warriors” rezervists, pagājušā gada finālsērijas MVP Andrē Igudala. Viņš pēdējās divās minūtēs guva septiņus punktus, atņēma bumbu Vestbrukam un tika pie atlēkušās bumbas uzbrukumā. Tas viss noveda pie 11:2 „Warriors” izrāviena un 57:49 vadības pēc puslaika.

Savukārt trešās ceturtdaļas vidū neapturams bija Stefens Karijs, kurš divu minūšu laikā guva 15 punktus pēc kārtas, trāpot trīs tālmetienus un izvirzot „Warriors” 20 punktu vadībā. Turpinājumā Zelta Štata komandas pārsvars sasniedza arī 34 punktus, un „Thunder” līderi devās uz rezervistu soliņu jau ceturtās ceturtdaļas sākumā.

Mača beigu rezultāts 118:91 „Warriors” labā, un Karijs spēli noslēdza ar 28 punktiem 30 minūtēs, trāpot piecus no astoņiem tālmetieniem. Kleja Tompsona precizitāte bija krietni vājāka (5/17 no spēles, 2/8 tālmetienos), taču 15 punktus viņš savāca. Desmit punktu robežu „Warriors” rindās pārsniedza vēl pieci spēlētāji, ieskaitot rezerves garos spēlētājus Festusu Ezili un Marīsu Speitsu. „Thunder” komandai 29 punktus guva Kevins Durents, taču viņam arī astoņas kļūdas. Vestbrukam savukārt 16 punkti un 12 rezultatīvas piespēles.

Sērijā nu gaidāms neliels pārtraukums un trešā spēle notiks pēc četrām dienām „Thunder” laukumā, proti, naktī uz pirmdienu, 3:00 pēc Latvijas laika.

(27:20, 30:29, 31:19, 30:23)Warriors: Karijs 28, Tompsons 15, Igudala 14, Speitss 13, Ezili 12, Bārnss 11, Grīns 10, Varežau 4, Barboza 4, Boguts 4, Livingstons 2, Klārks 1Thunder: Durents 29, Vestbruks 16 (12 rez.p.), Adamss 9 (10 atl.b.), Veiterss 7, Kanters 6, Morovs 5, Fojs 5, Robersons 5, Kolisons 4, Ibaka 3, Peins 2

Izmantotie resursi:NBA.com