22.01.2015. 08:11
NBA komandas Goldensteitas „Warriors” parūpējusies par Hjūstonas sagrāvi gan šodienas spēlē (126:113), gan visos savstarpējos sezonas mačos (četrās spēlēs četras uzvaras). Atlantas „Hawks” atkārtoja kluba rekordu, gūstot 14. panākumu pēc kārtas, bet Detroitas „Pistons” rindās ar 24 punktiem un 21 rezultatīvu piespēli atzīmējās Brendons Dženingss.

„Warriors” un „Rockets” tikās jau ceturto reizi šosezon, un pirmās trijās uzvaru bija svinējusi Zelta štata komanda. „Warriors” nebija noskaņota šo tradīciju mainīt un jau pirmajā puslaikā iekrāja 20 punktu pārsvaru (62:42). Džeimss Hārdens jau puslaikā bija guvis 16 punktus, taču spēles ziņā viņu ēnā atstāja Stefens Karijs un Klejs Tompsons, uzbrūkot daudz precīzāk. „Rockets” arī nespēja piedāvāt spēkos līdzvērtīgu rezervistu soliņu un otrajā ceturtdaļā guva tikai 13 punktus.

Trešās ceturtdaļas pirmajā uzbrukumā ceturto piezīmi saņēma Dvaits Hovards, un „Rockets” nolēma nopietnas aizsardzības vietā izprovocēt Kariju uz tehnisko piezīmi, pēc tam vēl vieniem asumiem, taču Karijs no spēles izmests netika. Lieliski aizsardzībā spēlēja „Warriors” centrs Endrjū Boguts, kurš neļāva neko nopietnu paveikt Hovardam un bloķēja piecus metienus. Hovards drīz saņēma piekto piezīmi, no spēles par nesavaldību tika izmests Džošs Smits. „Warriors” pārsvars tobrīd sasniedza 29 punktus, un visa intriga bija beigusies.

Rezervistu nospēlētā ceturtajā ceturtdaļā, Hjūstona pievilka līdz deviņiem punktiem, bet „Warriors” beigās uzvarēja ar 126:113 (17. uzvara mājās pēc kārtas!), Tompsonam 27 punkti, Karijam 22, bet zaudētāju sastāvā 33 Hārdenam. „Warriors” uzvarējusi Hjūstonas visās četrās 2014./15. gada regulārās sezonas spēlēs, atstājot pretiniekus sausā pirmoreiz vairāk nekā 40 sezonu ilgā periodā.

Vašingtonā “Wizards” (29-14) un “Thunder” (22-20) mačā bija nepieciešams papildlaiks, jo pamatlaika pēdējās minūtēs spēja atspēlēties no 80:87 un pat pārņemt vadību pēc Pola Pīrsa tālmetiena, taču Rasels Vestbruks panāca neizšķirtu. Arī papildlaika izskaņa izvērtās ļoti sīva un arī šoreiz par varoni kļuva Vestbruks, kurš līdz ar spēles beigu sirēnu guva divus punktus un izrāva “Thunder” uzvaru 105:103. Vestbrukam 32 punkti, bet Kevinam Durentam – 34.

“Grizzlies” (30-12) ar Marka Gazola 26 punktu palīdzību pieveica Toronto „Raptors” (27-15) un tās sīkstā aizsardzība piespieda Toronto uzbrukt grozam ar tikai 31% precizitāti. „Raptors” rezervists Lū Viljamss guva 21 punktu, piesedzot Kaila Laurija un Demāra Derouzana neprecīzos uzbrukumus, taču „Grizzlies” sezonas 30. uzvaru noturēja (92:86). Savukārt Fīniksas „Suns” (26-18) uzvarēja bez Lamarkusa Oldridža spēlējošo „Trail Blazers” (118:113). Portlendai tik un tā atradās trīs spēlētāji, kuri sameta vismaz 22 punktus (Batums, Lilards un Metjūzs), tā trāpīja 13 tālmetienus, taču ātro Fīniksu noskriet tomēr neizdevās.

Atlantas „Hawks” (35-8) atkārtoja kluba rekordu, gūstot 14. uzvaru pēc kārtas. Šonakt „Hawks” priekšā bezspēcīga palika Indianas „Pacers”, zaudējot ar -19, kamēr „Hawks” piedāvāja ļoti sabalansētu uzbrukumu, trāpīja 13 tālmetienus un izdalīja 30 rezultatīvas piespēles 39 precīzajos metienos no spēles. Spīdošu spēli šonakt aizvadīja arī Brendons Dženingss „Pistons” uzvarā pār „Magic” (128:118) – viņam 24 punkti un 21 (!) rezultatīva piespēle, bet Andrē Dramonds pievienoja 26 punktus un 16 atlēkušās bumbas. Stena van Gandija vadītā komanda uzvarējusi 12 no pēdējām 15 spēlēm, bet Klīvlendas "Cavaliers" guva ceturto uzvaru pēc kārtas, mājās pārspējot Jūtas "Jazz".