15.05.2013. 07:25

Nacionālās basketbola asociācijas izslēgšanas turnīrā neapskaužamā situācijā nonākusi Goldensteitas „Warriors”, kura ar 91:109 šonakt piekāpās Sanantonio „Spurs” un sērijā nonāca iedzinējos ar 2:3. Andris Biedriņš šajā mačā izcēlās ar bloķētu metienu un vienu atlēkušo bumbu, bet savu karjeras 143. double-double savāca „Spurs” spēlētājs Tims Dankans.

„Warriors” un „Spurs” izslēgšanas maču sērija šonakt bija atgriezusies Sanantonio, kur tika aizvadīta piektā spēle. Jau pirmajā ceturtdaļā mājinieki pauda spēcīgu vēlmi revanšēties par iepriekš piedzīvoto zaudējumu papildlaikā un ar lielisku metienu precizitāti (13/18 no spēles) izvirzījās vadībā 37:28. Turpinājumā gan „Spurs” komandai tik gludi nevedās, un otrajā ceturtdaļā viņi guva tikai 17 punktus, bet „Warriors” ar Harisona Bārnsa pūlēm (15 punkti puslaikā) pietuvojās jau līdz 51:54.

Trešajā ceturtdaļā savu nākamo ātrumu ieslēdza arī francūzis Tonijs Pārkers, kurš īsā laika sprīdī guva astoņus punktus, bet ceturtdaļas vidū Manu Džinobili aktīvā spēle sagādāja ceturto piezīmi Endrjū Bogutam, un „Warriors” treneris Marks Džeksons nolēma laukumā sūtīt Andri Biedriņu, kurš, lai arī nospēlēja tikai nepilnas divas minūtes, paspēja nobloķēt Tima Dankana metienu un savākt vienu atlēkušo bumbu.

Vēlāk Biedriņa vietā laukumā devās Deivids Lī, un „Warriors” centās „Spurs” apspēlēt ar samērā īsu sastāvu, taču tas neizdevās, un Pārkers ar Džinobili panāca savai komandai jau 18 punktu pārsvaru (102:84). Līdz mača beigām bija atlikušas četras minūtes, un „Warriors” sūtīja laukumā rezervistus, atzīstot savu sakāvi ar 91:109.

Par rezultatīvākajiem mača spēlētājiem kļuva Tonijs Pārkers un Harisons Bārnss, kuri katrs guva pa 25 punktiem, bet Tims Dankans savāca savu 143. play-off karjeras double-double (14+11), šajā rādītājā panākot leģendāro Viltu Čemberleinu. Andris Biedriņš nospēlēja divas minūtes, savāca vienu atlēkušu un izdarīja vienu bloku, un, viņam esot laukumā, komanda guva par diviem punktiem mazāk nekā pretinieki. Ne pārāk veiksmīga spēle „Warriors” līderim Stefanam Karijam, kurš trāpīja tikai četrus no 14 metieniem un pieļāva četras kļūdas (toties izdarīja astoņas piespēles).

Sērijas nākamā, sestā un, iespējams, izšķirošā spēle norisināsies pēc divām dienām Oklendā.

Indianas „Pacers” aizsardzība un sīkstums jau trešo reizi izrādījies pārāk ciets rieksts Ņujorkas „Knicks” komandai, kura bez lieliem variantiem piedzīvoja zaudējumu ar 82:93. Lai arī „Knicks” līderis Karmelo Entonijs guva 24 punktus, pēdējā ceturtdaļā viņš tika nosegts un grozā no spēles trāpīt nespēja, kā arī divas minūtes pirms spēles beigām saņēma savu sesto piezīmi.

Tikmēr „Pacers” rindās lieliski nospēlēja Džordžs Hils, gūstot 26 punktus, Pols Džordžs izcēlās ar double-double, bet Indianas komanda kopumā dominēja zem groziem, savācot par 18 atlēkušajām bumbām vairāk nekā pretinieki. Pols Džordžs arī kļuvis par vienu no galvenajiem Entonija problēmu avotiem, jo brīžos, kad "Knicks" spuerzvaigzni sedz Džordžs, viņš šajā sērijā no spēles trāpījis tikai 31,6% metienu (šonakt 4/16, 25%), bet, spēlējot pret jebkuru citu "Pacers" spēlētāju, Entonijs trāpījis 55,6% metienus no spēles.

Jāatzīmē gan, ka daži "Knicks" spēlētāji (Šamperts, Smits, Martins) šo spēli aizvadīja ne tajā labākajā formā (pirmajam ceļgala savainojums, abiem pārējiem slikta pašsajūta), kas gan nevar būt attaisnojums 35% precizitātei no spēles un 29 komandas piezīmēm.

Līdz ar to rezultāts sērijā kļuvis jau 3:1 „Pacers” labā, un viņiem būs iespēja sēriju noslēgt parīt Ņujorkā, slavenajā „Madison Square Garden” arēnā.