19.02.2015. 21:00
VTB Vienotās līgas spēlē Čehijā Kaspars Bērziņš guva 17 punktus, bet ''Krasnye Krylia'' ar rezultātu 68:77 piekāpās mājinieku ''CEZ Nymburk''. Citā spēlē Maskavas CSKA ar pārliecinošu uzvaru pārtrauca Tallinas ''Kalev'' trīs spēļu uzvaru sēriju.

Spēli ''Nymburk'' arēnā veiksmīgāk iesāka Samāras komanda, kura gan aizsardzībā, gan uzbrukumā bija pārāka par mājiniekiem, izvirzoties vadībā ar rezultātu 11:3. Kaspars Bērziņš pēc kāda no savas komandas uzbrukumiem savāca atlēkušo bumbu, taču spēles tiesneši uzskatīja, ka latvietis cīņā par vietu pārkāpis noteikumus, kam gan viņš nepiekrita un saņēma tehnisko piezīmi. Vēlāk viesi nedaudz iekrita aizsardzībā, taču pirmo ceturtdaļu ''Krasnye Krylia'' izdevās noslēgt ar astoņu punktu pārsvaru (20:12).

Otrajā ceturtdaļā Bērziņš nodemonstrēja lielisku uzbrukuma arsenālu, sākot ar elegantām rezultatīvām piespēlēm līdz pat gūtiem punktiem, uzbrūkot grozam no dažādām distancēm. Viesu komandas pārsvars atlēkušajās bumbās rezultējās arī kopējā rezultātā - 44:32 pēc pirmā puslaika.

Trešajā ceturtdaļā Ķestuta Kemzuras vīri aktivizējās aizsardzībā, vairākas reizes pārķerot ''Krasnye Krylia'' spēlētāju piespēles, kas mājiniekiem ļāva izveidot rezultatīvus pretuzbrukumus, trešo ceturtdaļu noslēdzot ar 51:53. Nepatīkamu kritienu uz muguras ceturtdaļas beigās piedzīvoja Bērziņš, taču spēli uzbrucējs varēja turpināt. Trešajā ceturtdaļā uzņemto tempu mājinieki turpināja arī pēdējās pamatlaika 10 minūtēs. Ar vairākām darbībām aizsardzībā ''Nymburk'' panāca jau piecu punktu pārsvaru (60:55). Arī spēles galotne bija līdzīga, taču pāris kļūdas un neprecīzi metieni Samāras komandu noveda līdz zaudējumam ar 68:77.

Uzvarētāju rindās ar 15 punktiem izcēlās Dereks Raivio. ''Krasnye Krylia'' rezultatīvākais bija Kaspars Bērziņš, kurš laukumā pavadīja gandrīz 32 minūtes (31:49), guva 17 punktus (2p 4/8, 3p 3/10), izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, atdeva trīs rezultatīvas piespēles, pieļāva divas kļūdas, nopelnīja četras personīgās piezīmes, kā arī bloķēja vienu pretinieka metienu.

Citā VTB spēlē Tallinā pārtrūka Armanda Šķēles pārstāvētās ''Kalev'' trīs spēļu uzvaru sērija, kuru pārtrauca Maskavas CSKA. Uzvarētāju labā ar 21 punktu atzīmējās Nando de Kolo, bet 19 punktus pievienoja Sonijs Vīmss. ''Kalev'' rindās ar double-double (23 p., 11 atl.b.) izcēlās Frenks Elegars. Latviešu aizsargs Armands Šķēle meniska savainojuma dēļ spēlē nepiedalījās.

''CEZ Nymburk'' - Samāras ''Krasnye Krylia'' 77:68 (12:20, 24:20, 19:9, 26:15)Tallinas ''Kalev'' - Maskavas CSKA 79:113 (23:29, 16:31, 31:29, 9:24)