27.06.2012. 12:46
Cīņā pret dopinga lietošanu tagad sportistu organismā jau tiek meklētas pārkāpuma sekas, ne tik daudz pašu aizliegto vielu ekesistence sportistu organismā, intervijā teica Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis.

"Svarīgākais šobrīd ir tas, ka pats process - cīņa pret šo problēmu - notiek un pilnveidojas katru gadu," viņš uzsvēra. "Ja līdz Pekinas spēlēm notika cīņa par aizliegto vielu vai metožu atklāšanu [sportistu] organismā, tad šobrīd tā nav tik aktuāla, faktiski tiek meklētas sekas."

"Noteikumi tagad norāda, ka, ja asinīs tiek atklāti plastifikatori un sportists nav deklarējis, ka ir bijusi kāda slimība, kuras ārstēšanā bija vajadzība pieslēgties pie sistēmas, tad tas skaitās pārkāpums. Nav svarīgi, kāda viela tika lietota," Vrubļevskis atgādināja par jauno aizliegto vielu atklāšanas veidu, kas līdz šim visskaļāk izskanējis slavenā spāņu riteņbraucēja Alverto Kontadora skandālā.

Runājot par Latvijas sportistiem, Vrubļevskis pauda prieku par to, ka skaļi dopinga skandāli Latvijā nav bijuši jau daudzus gadus.

"Nekad nesaki nekad. Tomēr mūsu pēdējie oficiālie dopinga gadījumi bija 2000.gada Sidnejas Olimpiādē airētājam Andrim Reinholdam un 2002.gadā pirms Soltleiksitijas Sanda Prūša gadījums," teica Vrubļevskis. "Pēc tam saistībā ar olimpiskajām spēlēm nekas nav bijis, izņemot individuālus gadījumus, bet to nav daudz. Mums arī ir noteikts, ka visi spēļu dalībnieki pirms olimpiādes tiek pārbaudīti. Tādas lietas tomēr nenotiek pēkšņi un negaidīti."

Šī gada februārī publiski izskanējušās bažas par svarcēlāja Viktora Ščerbatiha dopinga gadījumu LOK prezidents noraidīja kā personīgu interešu vadītu mēģinājumu izraisīt skandālu, kam nebija reāla pamata.

"Tas nebija nekāds pārkāpums, bet gan savtīgs, personīgu interešu vadīts skandāls. [Latvijas Svarcelšanas klubu apvienības valdes priekšsēdētājs Aivars] Ritenieks nezināja, kur bija Ščerbatihs, - tā bija viņa problēma. Ščerbatiha dati bija ievadīti starptautiskajā sistēmā, par kuru Ritenieks neko nezināja un kurai viņš vienkārši netika klāt. Tā bija kaitniecība no Ritenieka puses, jo, esot oficiāli atzītas federācijas vadītājs, viņš kaitēja sportistiem un treneriem, kuri nes Latvijas vārdu starptautiskā sporta arēnā, izplatīdams nepatiesu un apmelojošu informāciju bīstamā jomā," norāda LOK prezidents.

Pēc Sporta medicīnas valsts aģentūras Antidopinga nodaļas informācijas, pagājušajā gadā Latvijas sportistiem bijusi viena pozitīva dopinga analīze, bet, piemēram, 2007. un 2008.gadā pieķerti pa pieciem sportistiem. Savukārt neviena pozitīva dopinga analīze pēdējo reizi netika konstatēta 2003.gadā.



Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties