22.07.2016. 16:15
Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis sarunā ar radio "Baltkom" atklāj, ka neatbalsta lēmumu par Krievijas vieglatlētu nepielaišanu Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

Kā jau ziņots, Starptautiskā sporta arbitrāžas tiesa (CAS) noraidījusi Krievijas Olimpiskās komitejas un 68 krievu vieglatlētu pieteikumu pret Starptautisko vieglatlētikas federāciju asociāciju (IAAF). Tādējādi krievu vieglatlētikas lielākās zvaigznes nepiedalīsies 2016. gada olimpiskajās spēlēs. Teorētiski vēl pastāv iespēja, ka 24. jūlijā zaļo gaismu dos Starptautiskā olimpiskā komiteja.

Aldons Vrubļevskis: "Attiecībā uz sportistiem šādu lēmumu varu vērtēt tikai emocionāli. Ja starp šiem 68 sportistiem, par kuriem pieņemts minētais lēmums, ir tādi, kuri savā dzīvē ne reizi nav pieķerti dopinga lietošanā, tad tas ir netaisnīgs lēmums. Esmu par individuālu atbildību: pieķerts - atbildi! Ja pēc saraksta, tad esmu pret tādu kolektīvo sodu."

LOK prezidents arī skaidro BMX riteņbraucēja Māra Štromberga aptiprināšanu par mūsu izlases karognesēju Rio spēļu atklāšanā. "Māri izvēlējāmies, jo viņš ir vienīgais Latvijas sportists ar divām olimpiskajām zelta medaļām. Šī viņam būs jau trešā olimpiāde, taču sportists pirmoreiz piedalīsies atklāšanas ceremonijā. Iespējams, ka viņam šī ir pēdējā olimpiāde. Mēs izlēmām, ka tā būs vispareizāk - jādod iespēja izbaudīt spilgtos iespaidus, ko dod piedalīšanās olimpisko spēļu atklāšanā," norāda Vrubļevskis.

Izmantotie resursi:Radio "Baltkom"Vertikal-2017, SIA Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties