25.09.2016. 08:00
Bijusī reitinga līdere Karolīna Vozņacki arī šosezon spējusi iegūt WTA līmeņa titulu, triumfējot "Premier" līmeņa sacensībās Tokijā. Dānijas tenisiste finālā ar 7:5, 6:3 apspēlēja Japānas tenisisti Naomi Osaku.

18 gadus vecā Naomi Osaka, kura pirmoreiz spēlēja WTA finālā, maču sāka krietni labāk nekā viņas titulētā pretiniece un dominēja, pateicoties jaudīgākam uzbrukumam. Viss gan bija atkarīgs no spējas to kontrolēt un Osakai regulāri bija problēmas ar precizitāti, kā rezultātā 1. setā ar kļūdām divreiz izlaists breika pārsvars.

Otrā reize notika astotajā geimā, kad viņa bija vadībā ar 4:3, 30:0. Zīmīgi, ka pirms šī geima Karolīnai Vozņacki bija medicīnas pārtraukums kreisā cirkšņa savainojuma dēļ. Dānijas tenisistei bija problēmas gan ar kustēšanos, gan servēšanu, bet uzvarēt finālā palīdzēja pieredze, jo Osaka apjuka, nezinot, kā savas karjeras lielākajā mačā spēlē pret savainotu pretinieci. Vozņacki tādās situācijas vairākkārt bijusi iepriekš un Tokijas finālā uz problēmām reaģēja teicami.

Osakai 11. geimā bija iespēja trešo reizi setā izvirzīties vadībā ar breiku, taču precizitātes problēmas (1. setā viņai 18 nepiespiestās kļūdas, Vozņacki tikai 10) viņai liedza to izdarīt. Naomi ļoti neveiksmīgs arī nākamais geims, un Vozņacki, ieguvusi breiku, setā uzvarēja ar 7:5. Osakai pēc neveiksmīgā seta bija problēmas ar labo plecu, pieprasot medicīnas pauzi. Šis savainojums ietekmēja viņas servēšanu, kas būtiski ietekmēja servēšanu.

Vozņacki 2. setu sāka stabilāk un pirmajā geimā atspēlēja breikbumbu. Osaka uz to reaģēja ar 14(!) pēc kārtas zaudētu punktu sēriju. Naomi "pamodās" tikai tad, kad rezultāts jau bija 0:5. Viņa sestajā geimā ar spēcīgu diagonālo "forehand" atspēlēja mačbumbu un drīz noturēja servi. Pēc tam sekoja breiks, vēl viena uzvara savas serves geimā un pietuvošanās līdz 3:5, tobrīd demonstrējot ilgi neredzētu saturīgu tenisu. Izglābt maču gan nebija pa spēkam, jo Vozņacki ar otro mēģinājumu izservēja maču.

Vozņacki Tokijā, kur viņa uzvarēja arī 2010. gadā, bija pirmais fināls kopš pagājušā gada aprīļa, kad viņa Štutgartē zaudēja Andželikei Kerberei. Pēdējais uzvarētais fināls viņai bija 2015. gada martā, kad "International" sacensību finālā Kualalumpurā uzveikta Aleksandra Dulgeru. Otrais triumfs Tokijā nozīmē to, ka Vozņacki kopš sava pirmā titula izcīnīšanas 2008. gadā Stokholmā katru sezonu spējusi iegūt vismaz vienu WTA titulu. Svētdien Japānas galvaspilsētā viņa svinēja 24. uzvaru WTA turnīros, bilance finālos: 24-17. Visproduktīvākās sezonas viņai bija 2010. un 2011. gadā, kad izdevās uzvarēt sešos turnīros, savukārt kopš 2013. gada viņai katru sezonu vairs tikai viens tituls.

Spēle Rezultāts
Caroline Wozniacki – Naomi Osaka 7:5 6:3
Caroline Wozniacki – (2) Agnieszka Radwanska 4:6 7:5 6:4
Naomi Osaka – Elina Svitolina 1:6 6:3 6:2
Elina Svitolina – (1) Garbine Muguruza 6:2 4:6 6:3
(2) Agnieszka Radwanska – Monica Puig 6:2 6:3
Naomi Osaka – Aliaksandra Sasnovich 6:3 7:6(6)
Magda Linette – Yulia Putintseva 4:6 6:3 7:5
Yulia Putintseva – (5) Madison Keys 6:3 3:6 7:6(7)
(6) Dominika Cibulkova – Lucie Safarova 4:6 6:1 7:5
(7) Petra Kvitova – Madison Brengle 6:3 6:3
(8) Anastasia Pavlyuchenkova – Andrea Petkovic 6:4 2:0 izst.
2007. Martina Hingisa Šveice

Šodienas otrajā finālā, kas notika "International" sērijas turnīrā Seulā, uzvarēja Spānijas tenisiste Lara Aruabarena. Viņai uzvara ar amizantu rezultātu 6:0, 2:6, 6:0 pret Moniku Nikulesku. Pateicoties labākam reitingam, Rumānijas tenisiste bija favorīte šajā mačā, bet viņas ierasti pasīvais spēles stils, ļaujot pretiniecēm uzbrukt, šoreiz pie panākuma neļāva tikt, jo Aruabarena spēlē uzbrukuma tenisu un savas iespējas izmantoja. Spānijas tenisistei pirms ierašanās Korejā šogad WTA līmenī bija pieticīgi rezultāti – tikai viens pusfināls, turklāt tas sasniegts Bogotā, kur tradicionāli ir ļoti vājš sastāvs. Starp citu, tieši šajā Kolumbijas pilsētā Aruabarena 2012. gadā ieguva savu pirmo titulu, toreiz uzvarot māla seguma turnīrā. Larai finālos perfekta 2-0 bilance, bet Nikulesku negatīva: 2-4.

Lara Arruabarrena – (5) Monica Niculescu 6:0 2:6 6:0
(5) Monica Niculescu – (3) Shuai Zhang 6:0 6:4
Lara Arruabarrena – Patricia Maria Tig 6:1 6:2
Lara Arruabarrena – (2) Johanna Larsson 6:4 6:0
(3) Shuai Zhang – Camila Giorgi 6:2 6:4
(5) Monica Niculescu – Jana Cepelova 6:4 6:2
Patricia Maria Tig – Sara Sorribes Tormo 7:6(2) 2:6 6:3
Jana Cepelova – (1) Irina-Camelia Begu 6:3 4:6 6:3