29.10.2017. 15:15

Tradicionālais aizsardzības teniss ar retiem pretuzbrukumiem pret agresīvu, bet šodien nepiedodami paviršu pretinieci Vozņacki abos setos deva trīs breikus. Viljamsa divreiz atspēlējās, bet trešajā reizē viņai nebija iespēju atspēlēties, jo breiks notika seta pēdējā geimā, kad Venusa neveiksmīgi servēja pie 4:5.

Viljamsa 1. setā bija iedzinējos ar 1:3 un 3:5, uzbrukuma teniss viņai ļāva atgūt abus breikus, bet 10. geimā Venusai ļoti nekvalitatīvs geims, Vozņacki iepriecinot ar četrām "forehand" nepiespiestajām kļūdām.

Viljamsa 2. setā divus breikus atspēlēja daudz iespaidīgākā veidā. Nokļuvusi teju bezcerīgā situācijā ar 0:5 deficītu, viņa četros geimos pēc kārtas spēlēja ļoti labā līmenī, apliecinot, ka šodien spēles rezultāts bija atkarīgs no viņas precizitātes, nevis Vozņacki spēlētā tenisa.

Ja 1. setā Viljamsai 10. geims bija bezcerīgs, tad šoreiz viņa sāka labi un bija vadībā ar 30:15. Divi pārforsēti sitieni, bumbiņu raidot autā, viņai lika atspēlēt mačbumbu, kas paveikts ar spēcīgu "forehand" uzbrukumu. Amerikāniete pēc tam netrāpīja laukumā, sitot no labās puses, kas nozīmēja vēl vienu mačbumbu. Vozņacki izmantoja pretinieces misēkli izgājienā pie tīkla un punktu turnīram pielika ar apvedošo "backhand" sitienu.

Vozņacki svētdien Singapūrā svinēja sezonas 60. uzvaru, šogad esot pārliecinoša līdere uzvaru ieskaitē. Dalītu 2. vietu ar 53 uzvarām ieņem Karolīna Pliškova un Eļina Svitoļina. Dānijas tenisiste ceturto reizi vienas sezonas laikā sakrājusi vismaz 60 uzvaras. Vislabākais viņai bija 2010. gads, kad Karolīna finišēja ar 67 uzvarām.

Kamēr uzvaru ieskaitē Vozņacki ir gada līdere, punktu kategorijā uzvarēja Simona Halepa, kura ir 13. tenisiste ar sezonas finišu ranga 1. vietā. Rumānietei neliels 40 punktu pārsvars pār Garbinji Mugurusu, bet Vozņacki, pateicoties Singapūras titulam, gadu pabeigs 3. vietā, Halepai zaudējot tikai 160 punktus.

Vozņacki karjeras 50. finālu (bilance: 27-23) atzīmēja ar sava nozīmīgākā titula izcīnīšanu. Karolīna līdz šim vienreiz bija spēlējusi finālturnīra pēdējā spēlē, 2010. gadā Dohā piekāpjoties Kimai Klijstersai. Savukārt Viljamsai noslēguma turnīra finālos 1-2 bilance. Viņa 2008. gadā Dohā pieveica Veru Zvonarjovu, 12 mēnešus vēlāk turpat zaudējot māsai Serēnai.

Piezīme: ja divām tenisistēm ir vienāda uzvaru un zaudējumu bilance, augstāku vietu ieņem savstarpējās spēles uzvarētāja.

Arī dubultspēļu turnīrs favorītēm nebija sekmīgs, finālu sasniedzot ar trešo numuru izliktajam Timejas Babošas un Andrea Hlavāčkovas duetam un neizsētajam pārim Kiki Bertensa/Juhanna Lāšone. Nīderlandes un Zviedrijas komanda pēdējā kvalificējās Singapūrai un debijas turnīrā gandrīz bija neapturama, taču finālā pēc veiksmīga sākuma tomēr zaudēja – 6:4, 4:6, 5:10. Hlavāčkovai 25. WTA dubultspēļu tituls, bet Babošai 16. Abas pirmoreiz uzvarēja finālturnīrā. Čehiete iepriekš vienreiz bija spēlējusi finālā, 2012. gadā Stambulā kopā ar Luciju Hradecku zaudējot Marijai Kiriļenko un Nadeždai Petrovai.

Bertensa un Lāšone sestdien pusfinālā ar 6:4, 6:3 sakāva pagājušā gada čempiones Jekaterinu Makarovu un Jeļenu Vesņinu, kuras bija izliktas ar otro numuru, bet Baboša un Hlavačkova pārsteidza turnīra pirmo duetu Martina Hingisa/Latiša Čana – 6:4, 7:6(5). Ranga līderes, kuras šosezon dominēja ar astoņiem tituliem, kopā sāka spēlēt šogad, taču pēc ļoti produktīvā gada vairs nestartēs kopā, jo Hingisa nolēma trešo reizi beigt karjeru. 25 "Grand Slam" titulu īpašniece lēmumu bija pieņēmusi jau pirms vairākiem mēnešiem, taču tas tika turēts noslēpumā, par vēl vienu aiziešanu no tenisa paziņojot "WTA Finals" laikā.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA