07.07.2015. 12:42
Svētdien Latvijas šosejas riteņbraukšanas komandas «Rietumu – Delfin» sportists Andris Vosekalns izcīnīja piekto vietu un 10 UCI punktus Baltkrievijā notiekošajā «Minsk cup» velobraucienā. Jāpiebilst, ka 35 grādu lielajā karstumā no 120 velobraucienu uzsākušajiem sportistiem finišu sasniedza vien 34 dalībnieki, TVNET informēja komandas preses sekretārs Toms Markss.

Baltkrievijā aizvadītās nedēļas nogalē norisinājās divas UCI kategorijas sacensības šosejas riteņbraukšanā, kurās startēja Latvijas riteņbraukšanas vienības – «Rietumu – Delfin» un «Alpha Baltic/ Maratoni.lv».

Svētdien 120 sportisti aizvadīja «Minsk cup» velobraucienu, kam piešķirta UCI 1.2 kategorija. Lai arī trasē nebija izteikti lielu kāpumu, tomēr sportistiem nācās pievarēt virkni mazākus paugurus. Lielākās grūtības Minskā gan sagādāja lielais karstums, gaisa temperatūrai turoties +35 grādu apmērā pēc celsija.

«Rietumu – Delfin» vienību velobraucienā pārstāvēja – Armands Bēcis, Emīls Liepiņš, Deins Kaņepējs un Andris Vosekalns.

Sacensību laikā lielā karstuma dēļ izstāties bija spiesta lielākā daļa dalībnieku, viņu vidū arī «Rietumu – Delfin» sportists Emīls Liepiņš. Ilgāku laiku vadībā bija 30 sportistu grupiņa, kuru gan vēlāk noķēra. Turpinājumā izveidojās vēl viens atrāviens, kurā jau ietilpa arī alūksnietis Vosekalns. 2014. gada Latvijas čempions iesaistījās arī nākamajā atrāvienā, kas arī izrādījās izšķirošais. Vadībā bija piecu riteņbraucēju liela grupiņa. Viss izšķīrās pēdējos kilometros, kad piecinieks sadalījās. Andris smagajos apstākļos atdeva visus spēkus, finišējot piektajā vietā.

Uzvaru spraigā cīņā izcīnīja Ukrainas vienības «Kolss BDC» pārstāvis Oleksandrs Golovašs no Ukrainas. 23 gadus vecais sportists 176 kilometru garajā trasē pavadīja 4 stundas 5 minūtes un 9 sekundes. Otro vietu izcīnīja «Seven Rivers» komandas Kazahstānas sportists Matvejs Ņikitins, kuram tāds pats laiks kā uzvarētājam. Tikmēr vietu uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena ieņēma vēl viens kazahs Nurbalots Kulimbetovs. (+00:00:26).

Andris Vosekalns uzvarētājam pēdējos kilometros zaudēja 1 minūti un 10 sekundes. Respektablo 13. vietu izcīnīja Deins Kaņepējs,  bet 15. bija Armands Bēcis, kurš centās pārcelties pie atrāviena, tomēr tas viņam neizdevās. Vēl finišu no latviešiem sasniedza arī «Alpha Baltic/ Maratoni.lv» komandas braucējs Māris Bogdanovičs, ieņemot 33. vietu.

Misnsk cup: 176 km: