28.01.2017. 18:46

Pēc "Halls Winter Rally 2017" pirmās dienas, kurā sportistiem bija jāveic seši nakts ātrumposmi, vadībā atradās Dominikas Butvilas, kuram šī bija debija ar ''Škoda Fabia R5''. Septiņas sekundes viņam zaudēja spēcīgais Martinas Samsonas, kurš šajā rallijā startēja ar Jāņa Vorobjova ''Mitsubishi Mirage''. Vorobjovs ar Pūķi pēc pirmās dienas ieņēma ceturto vietu.

Neveiksmīgi pirmā diena noslēdzās vienam no šī rallija favorītiem Vitautam Švedam, kurš kādā līkumā saslīdēja un ielidoja grāvī. Tajā vietā diemžēl nebija skatītāju, tāpēc ekipāža, kamēr tika ārā atpakaļ trasē, pazaudēja ļoti daudz laika, tādējādi vēlāk izstājoties no rallija.

Sestdien sportistiem bija jāveic seši posmi. Ātrs turpināja būt Butvilas, kurš pavisam kopā uzvarēja piecos ātrumposmos no 12. Finišā Butvilam pirmā vieta. Otrais palika Giedrius Notkus, kurš savam tautietim zaudēja minūti un 11 sekundes. Jāpiebilst, ka Notkus nesen Supersprinta sacensībās piedzīvoja avāriju, taču, pateicoties mehāniķu darbam, viņa auto tika salabots un viņš varēja iziet uz starta.

Līdz desmitajam posmam otrajā vietā atradās Samsonas, taču tad desmitajā posmā sportists pēc liela lēciena izbrauca ārpus trases, zaudējot gandrīz pusminūti. Tas viņam maksāja otro pozīciju.

Pirms noslēdzošā posma Vorobjova ekipāža tikai 3,5 sekundes zaudēja trešajā vietā esošajam Samsonasam, taču pēdējā posmā Samsonas bija ļoti ātrs, nosargājot trešo vietu. Ceturtais palika Vorobjovs/Pūķis, kuriem šis kopā bija pirmais rallijs. Kā atzina Vorobjovs, tad vēl ar stūrmani jāatrod īstais lasīšanas ritms. Piekto vietu izcīnīja Deividas Jocius, kurš nesen neveiksmīgi debitēja Montekarlo WRC rallijā.

Jāatzīmē, ka LARC2 jeb N4 klasē Vorobjovam pārliecinoša pirmā vieta, otrās vietas ieguvēju Vaški apsteidzot par vairāk nekā četrām minūtēm.