06.12.2014. 16:30
Slavenā amerikāņu kalnu slēpotāja Lindsija Vona piektdien savās atgriešanās sacensībās izcīnīja astoto vietu Kanādā notikušajās Pasaules kausa sacīkstēs nobraucienā.

  • Vona ar nepacietību gaida atgriešanos PK sacensībās 2014. g. 6. oktobris
  • Vona plāno turpināt karjeru un gatavoties nākamajai Olimpiādei 2014. g. 25. marts

Vona bija astotā savās pirmajās sacensībās kopš pagājušā gada decembra, kamēr par uzvarētāju nobraucienā kļuva olimpiskā čempione slovēniete Tina Maze, apsteidzot amerikānieti par nepilnu sekundi.

Tikmēr otrajā vietā finišēja Austrijas kalnu slēpotāja Anna Fenningere, kura Mazei piekāpās par 0,45 sekundēm, bet trešajā pozīcijā sekoja Tīna Veirātere no Lihtenšteinas.

Pagājušā gada februārī notikušā pasaules čempionāta laikā viena no pasaules labākajām kalnu slēpotājām Vona piedzīvoja smagu kritienu, saraujot divas kājas muskuļu saites. Viņa nepaguva atgriezties sacensību apritē līdz ar iepriekšējās sezonas sākumu, jo treniņos atjaunoja savainojumu, bet pēc kāpšanas uz slēpēm amerikāniete piedalījās vien dažās sacensībās, uzrādot pieticīgus rezultātus. Pēcāk sportiste paziņoja par atteikšanos no starta Soču olimpiskajās spēlēs un koncentrēšanos uz rehabilitāciju. Pēc šī lēmuma Vona piekrita atkārtotai traumētās kājas operācijai.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc četrām sacīkstēm līdere ar 288 punktiem ir Maze, bet viņai ar 255 punktiem seko austriete Katrīna Cetele. Trešā ar 209 punktiem ir amerikāniete Mikaela Šifrina.

Tikmēr ASV notikušā Pasaules kausa posma nobraucienā vīriešiem uzvaru izcīnīja Norvēģijas kalnu slēpotājs Hjētils Jansruds, tiekot pie sava trešā panākuma šosezon.

Finišā norvēģis par 0,54 sekundēm apsteidza šveicieti Beātu Foicu, bet trešais bija amerikānis Stīvens Nīmens.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc piecām sacīkstēm līderis tagad ar 316 punktiem ir tieši Jansruds, bet viņam ar 180 punktiem seko iepriekšējo trīs sezonu Lielā kristāla globusa ieguvējs Marsels Hiršers no Austrijas. Trešais ar 160 punktiem ir Dominiks Parizs no Itālijas.

Pasaules kausa sezona vīriešiem un sievietēm ilgs līdz martam, bet pasaules čempionāts februārī norisināsies ASV.Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties