10.11.2014. 14:18
F1 komandas "Mercedes" vadītājs Toto Volfs cer, ka sezonas čempiona noskaidrošanu neietekmēs īpašie pēdējā posma noteikumi par dubultā punktu skaita piešķiršanu.

F1 2014. gada sezonā vairs atlicis tikai viens posms, kurā tiks noskaidrots čempions. Uz titulu pretendē abi "Mercedes" piloti – britam Luisam Hamiltonam ir par 17 punktiem vairāk nekā Vācijas autosportistam Niko Rosbergam. Abū Dabī posmā pirmo reizi sportisti saņems dubultu punktu daudzumu – šis apstāklis ievērojami izmaina abu "Mercedes" pārstāvju izredzes.

Pie vecās sistēmas Rosberga uzvaras gadījumā Hamiltonam pietiktu ar sesto vietu, lai nosargātu titulu, taču, esot spēkā dubultajai punktu skaitīšanai, britu pilotam jāfinišē otrajā vietā (ja Rosbergs ir pirmais). Par šo faktu nav sajūsmā "Mercedes" vadītājs Toto Volfs. "Ceru, ka dubultie punkti neko neizšķirs. Šāds notikums mestu lielu ēnu uz visu čempionātu," atzina Volfs.

Tiesa, Volfs noliedza, ka gadījumā, ja Rosbergs kļūs par čempionu, "Mercedes" vadītājs uzskatīs titulu par nepelnītu: "Tas, kuram sezonas beigās ir visvairāk punktu, ir tiesīgs būt par čempionu. Pat tad, ja to beigās izšķir jaunie noteikumi, un daži no mums nejūtas labi to sakarā, tā tas vienkārši būs. Tas, kurš uzvar čempionātu, tiks iekļauts rekordu grāmatā, un tas arī viss."

"Nevienam nepatīk dubulto punktu sistēma. Kad pienāks laiks, mēs atkal par to diskutēsim. Nedomāju, ka Bērnijam patīk šī situācija, tāpēc uzskatu, ka šī ir viena no lietām, no kuras ir jāatbrīvojas līdz nākamās sezonas sākumam," atzina Volfs.

F1 sezonas pēdējais posms Apvienotajos Arābu Emirātos notiks 23. novembrī.

Izmantotie resursi:BBC - HomepageTukuma jātnieku sporta klubs "Pakaviņi", Smārdes p., Engures n., LV-3129
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties