03.07.2014. 20:19
Sūzija Volfa no Skotijas piektdien kļūs par pirmo sievieti pēc 22 gadu pārtraukuma, kura sēdusies pie Pirmās formulas (F-1) bolīda stūres kādā no oficiālajām sacensību sesijām.

Pašlaik 31 gadu vecā braucēja gatavojas piektdien aizvadīt F-1 čempionāta devītā posma - Lielbritānijas «Grand Prix» - pirmo treniņbraucienu, startējot «Williams» komandas sastāvā.

«Pats svarīgākais šajā treniņbraucienā būs komanda,» izteikusies Volfa. «Taču tai pat laikā esmu ambicioza, un man šī ir iespēja citiem parādīt, uz ko esmu spējīga. Šo izdevību nesaņem daudzi, un sievietei nepieciešams strādāt vēl smagāk, lai nopelnītu cieņu citu acīs.»

«Esmu nedaudz satraukusies, taču adrenalīns ir nepieciešams. Patiesībā esmu gatava. Zinu, ka daudzi domā, ka man jāparāda, cik esmu ātra, taču es nemaz nepiedalīšos kvalifikācijas braucienos. Esmu daļa no «Williams» komandas un darīšu to pašu, ko citi piloti. Man ir ļoti būtiski bolīdu boksos atgādāt vienā gabalā, nevis 20,» paudusi Volfa.

Volfa jau kādu laiku ir «Williams» komandas attīstības braucēja, bet iepriekš viņa pauda vēlmi piedalīties ne tikai Lielbritānijas treniņbraucienos, bet to pašu darīt arī nākamajā posmā Vācijā. Līdz ar to Skotijas pārstāve piektdien kļūs par pirmo sievieti kopš 1992.gada, kura piedalījusies kādā no Lielās balvas izcīņām.

Pirms 22 gadiem itāliete Džovanna Amati, braucot F-1 formulā, piedalījās Brazīlijas posma kvalifikācijas sacensībās, taču pašās sacīkstēs viņa toreiz iekļūt nespēja.

F-1 sacensībās līdz šim piedalījušās divas sievietes - 1958.gadā itāliete Marija Terēza de Filipisa piedalījās trijās sacīkstēs, bet pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu vidū brauca viņas tautiete Lella Lombardi, kura 1975.gadā Spānijas «Grand Prix» izcīnīja sesto vietu.

Zīmīgi, ka pirms dažiem mēnešiem «Sauber» komanda parakstīja līgumu ar Šveices braucēju Simonu de Silvestro, tādejādi cerot, ka viņa F-1 sacensībās varēs piedalīties nākamgad.Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties