23.09.2016. 11:47
Latvijas volejbola izlasei, kas pēdējās nedēļas laikā sagādājusi daudz pozitīvu mirkļu, šodien ir iespēja garantēt otro vietu grupā un dalību Eiropas čempionāta kvalifikācijas izslēgšanas spēļu kārtā. Pulksten 18:30 jāizdara tas pats, kas tika paveikts pagājušajā svētdienā – jāuzvar Izraēla.

Vakar Latvijas volejbola izlase, kas Eiropas čempionātā piedalījusies vienu reizi, 1995. gadā ierindojoties 11. vietā, guva vienu no lielākajām uzvarām pēdējos gados, četros setos pieveicot grupas pārliecinošo favorīti Slovākiju, kas pirmajā aplī izcīnīja trīs pārliecinošus panākumus pēc kārtas.

Pirmajā setā mūsējie guva 12 no pirmajiem 15 punktiem. Lai gan sāncenšu izrāviens un pašu satraukums lika pārsvaram dilt, uzvara neizpalika – 25:17. Arī otrajā setā scenārijs bija līdzīgs – pārliecinošs sākums, neizdevies vidus, kad slovāki samazināja deficītu līdz vienam punktam, taču noslēgumā uzvara ar 25:22. Trešo setu uzvarēja pretinieki, bet ceturtajā Latvija, lai gan izniekoja mačbumbas, ņēma virsroku ar 25:22 setā un 3:1 mačā.

"Pirms posma teicu, ka spēlēsim tikai uz uzvaru. Arī pirmajā spēlē. To teicu arī puišiem sapulcē, un labi, ka viņi noticēja," priecīgs bija izlases galvenais treneris Raimonds Vilde, kurš norādīja, ka komandas darbs ir lielākais spēks. "Sākums izdevās tik graujošs, ka pat nobijos, kas būs otrajā setā."

"Galvenais ir saprast, ka viena labi nospēlēta spēle vēl negarantē uzvaru nākamajā mačā. Rīt ir jauna spēle. Aizmirstam šo, skatāmies uz nākamo. Komandas ir līdzvērtīgas. Centīsimies paņemt no šīs spēles līdzi labo un atcerēsimies savas kļūdas," kategorisks bija Vilde.

Pagājušajā svētdienā latvieši apspēlēja Izraēlu ar 3:1. Atkal izdevās pārliecinošs sākums, izvirzoties vadībā ar 7:2, tomēr kritums notika jau otrajā setā – tā vidū sāncenšiem padevās piecu punktu atrāviens, kuru sadeldēt vairs nebija laika. Izraēla turējās priekšā arī trešajā setā, bet salūza, un ceturtajā panākums bija vēl pārliecinošāks. Summā 25:18, 20:25, 25:20 un 25:19.

Lai garantētu tiesības piedalīties Eiropas čempionāta finālturnīrā, kas nākamgad norisināsies Polijā, ir jāuzvar grupā. Savukārt otrās vietas īpašniecei būs iespēja cīnīties izslēgšanas mačos, un otro pozīciju Latvijas valstsvienība var garantēt šovakar ar uzvaru pret Izraēlu.

Turnīra reglaments paredz, ka vienāda punktu skaita gadījumā labāko komandu nosaka pēc kopējās setu attiecības, pēc tam pēc kopējās mazo punktu attiecības un tikai pēc tam tiek ņemti vērā savstarpējo spēļu rezultāti. Līdz ar to Slovākija pagaidām saglabā pirmo vietu grupā. Ja abas komandas atlikušajās divās spēlēs saglabās līderpozīcijas, tad Latvijai, lai uzvarētu grupā, jāzaudē mazāk setos nekā Slovākijai.

"Negribu runāt par izredzēm, bet par nākamo spēli. Nav mums tagad kaut kas jārēķina, bet jākoncentrējas uz katru nākamo izspēli, uz katru bumbu. Tad rezultāts pats atnāks. Komandas mūsu grupu ir spēkos ļoti līdzīgas, un svītru visam varēs pavilkt tikai pēc pēdējās spēles," kaujinieciski noskaņots bija galvenais treneris Vilde.

Savukārt tikai šodien pirmo spēli otrajā aplī aizvadīs Latvijas sieviešu izlase, kas gan ar panākumiem nevar lepoties - trīs neveiksmes tikpat cīņās. Duelī ar austrietēm mūsējās uzvarēja divos setos pēc kārtas, tomēr beigās piekāpās ar 2:3.

Šovakar pulksten 18:00 priekšā duelis ar ļoti spēcīgo Itāliju, kas pirmajā posmā neizjuta zaudējuma rūgtumu. Savstarpējā duelī Latvijas izlase divus setus izrādīja cienīgu pretestību - 12:25 un 15:25, turklāt vidū pretinieču pārsvars bija minimāls. Taču trešajā ciesta sagrāve ar 6:25.

Ingars Ivanovs, Aivars Petruševičs, Toms Vanags, Toms Švāns, Andis Cimoška, Romāns Saušs, Hermans Egleskalns, Gatis Slavens, Denis Petrovs, Artis Caics, Edvarts Buivids, Ruslans Sorokins