24.04.2015. 23:40
Maskavas apgabala "Himki" piektdien, 24. aprīlī, ceturtās ceturtdaļas sākumā veica izrāvienu 21:4 un viesos sagrāva ACB līgas klubu "Gran Canaria" ar rezultātu 91:66 (21:19, 19:14, 19:21, 32:12). Pirms Eiropas kausa otrās finālspēles, kas notiks 29. aprīlī, Krievijas basketbolisti ieguvuši 25 punktu pārsvaru.

Rimam Kurtinaitim iepriekšējās atmiņas par tikšanos ar spāņu klubu “play-off” stadijā nebija patīkamas. Pirms gada Himku basketbolisti astotdaļfināla pirmajā spēlē Valensijā saņēma kāvienu – 59:75. Mājās visu gandrīz izdevās vērst par labu, taču beigās pietrūka. Spēlē 97:82, summā 156:157.

Braucienam uz Kanāriju salām komanda bija sagatavojusies labāk, taču līdz ceturtās ceturtdaļas sākumam cīņa izvērtās pietiekami līdzīga. Pēc panākumiem pirmajā un otrajā desmitminūtē Himki spēles centrālos notikumus sagaidīja ar plus pieci – 59:54.

Ceturtā ceturtdaļa mājiniekiem sākās šokējoši. Jegors Vjaļcevs un Sergejs Moņa sameta trīs tālmetienus pēc kārtas, savukārt groza apakšā karuseli savērpa Peteri Koponens, Maksims Šeleketo un Džeimss Ogastīns. Somijas izlases līderim turpinot izpausties, Himki piecās minūtēs veica izrāvienu 21:4! Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām jautājumu vairāk nebija – 80:58.

Ņemot vērā, ka uzvarētāji tiks noskaidroti divu spēļu summā, “Gran Canaria” basketbolisti centās samazināt starpību. Viņu pūlēm nebija lielu panākumu, jo viesi palielināja pārsvaru vēl par trīs punktiem, pirms atbildes cīņas nodrošinot 25 punktu atrāvienu – 91:66.

Jegors Vjaļcevs aizvadīja vienu no labākajām spēlēm karjerā. Viņš iemeta 7 no 10 metieniem no spēles, tai skaitā realizēja 3 no 4 tālmetieniem un guva 18 punktus. Koponens pievienoja vēl 18 punktus, savukārt Pola Deivisa rēķinā 17 punkti. Kails Kuričs atbildēja ar 23 punktiem.

Izmantotie resursi:Eurocup - Welcome to Eurocup