19.11.2015. 21:03
Latvijas-Igaunijas basketbola līgā ceturtdien, 19. novembrī, notika viena spēle. "Vega 1/Liepāja" (5-1) izbraukumā uzvarēja "RSU/Merks" (4-4) ar rezultātu 71:46.

“RSU/Merks” ceturtdien bija nepieciešama uzvara, lai kompensētu pagājušajā nedēļā piedzīvoto zaudējumu pret “TTT juniorēm” un saglabātu labas izredzes spēlēt “Top 6” turnīrā. Kā izrādījās spēles gaitā, izaicinājumam labāk gatavas bija Armanda Misus trenētās liepājnieces.

Laukuma saimnieces nebija gatava Liepājas agresīvajai aizsardzībai. Viešņas pirmajā puslaikā pārķēra 15 bumbas un guva 29 punktus pēc kļūdām. Ilze Jākobsone, Kristīne Silarāja, Kristīna Petermane un Sabīne Lipe četratā vien pārtvēra 14 bumbas, kamēr “RSU/Merks” vienīgo reizi bumbu pārķēra Arta Frīdenberga...

Tāda graujoša attiecība nepalika bez sekām. Mājinieces daudz retāk tika pie metieniem un, lai gan liepājnieču precizitāte ne tuvu nebija ideāla, puslaikā komandas šķīra 18 punktu starpība – 25:43. Otrā puslaika sākumā “RSU/Merks” nedaudz sasparojās, taču trešās ceturtdaļas beigās no uzvaras atradās tikpat tālu kā iepriekš – 39:57. Pēdējā ceturtdaļā viešņas palielināja pārsvaru.

“Vega 1/Liepāja” pārtrauca četru zaudējumu sēriju pret “RSU/Merks”. Savstarpējās spēlēs liepājniecēm nebija izdevies uzvarēt kopš 2014. gada 22. aprīļa, kad mājās tika svinēts panākums ar rezultātu 75:66. Latvijas-Igaunijas līgas dueļos Liepāja līdz šim vienīgo uzvaru bija izcīnījusi 2012. gada 11. novembrī – 71:59. Šajā turnīrā bilance joprojām ir 2-3 “RSU/Merks” labā.

RSU/Merks – Vega 1/Liepāja 46:71 (14:22, 11:21, 14:14, 7:14)RSU: Langina 12, Buša 7 (3rp, 5pp), Frīdenberga 7 (5pp), Bīriņa 5 (7ab), Dreimane-Visocka 4, Tomsone 4, Bušmane 4, Gulbe, Markāne.Liepāja: Vītola 28 (2p 11/20, 3p 1/3, 1p 3/5; 7ab, 5ip), Silarāja 17 (6ab, 6rp, 5pb), Petermane 10 (9ab, 3rp, 4pb), Jākobsone 5 (11rp, 5pb, 4ip), Līne 5 (4rp), Narubina 4, Lipe 2, Lībeka, Ķergalve, Meilus.