03.04.2014. 11:10
Kristīne Vītola trešo spēli pēc kārtas guva 18 vai vairāk punktus, sekmējot "UTEP Miners" (29-7, WNIT 5-0) uzvaru par "South Dakota State" basketbolistēm (26-10) ar rezultātu 66:63. Teksasas komanda pirmo reizi vēsturē iekļuva Nacionālā gandarījuma turnīra finālā, kur tiksies ar pazīstamo “Rutgers” vienību (27-9).

Trešdienas spēle kļuva par otro apmeklētāko pusfinālu WNIT vēsturē. UTEP fani izpirka visas biļetes, pirmo reizi komandas pastāvēšanas laikā līdz malām piepildot 12 222 sēdvietu ietilpīgo Dona Haskinsa arēnu. Vairāk cilvēku (12 225) pulcējās tikai 2007. gadā, kad “Wyoming” pusfinālā pārspēja “Kansas State”.

Cīņa par iekļūšanu finālā izvērtās spraiga. Astoņas reizes rezultāts kļuva neizšķirts, spēles gaitā notika 15 vadības maiņas. Viešņas pirmajā puslaikā ieguva deviņu punktu pārsvaru (21:30), taču UTEP atbildēja ar 13:0 izrāvienu. “South Dakota State” spēlētājas līdz pēdējai sekundei saglabāja izredzes izlīdzināt rezultātu, taču viņu pēdējie divi mēģinājumi izrādījās nesekmīgi un El Paso varēja līksmot.

Kristīne Vītola aizvadīja trešo iespaidīgo spēli pēc kārtas. Centra spēlētāja 31 minūtē guva 18 punktus (2p 4/7, 3p 1/1, 1p 7/9), izcīnīja deviņas bumbas zem groziem, bloķēja četrus pretinieču metienus, četras reizes kļūdījās, pārķēra vienu bumbu un saņēma divas personiskās piezīmes.

Aizsardze Anete Kiršteine divās minūtēs paspēja izdarīt neprecīzu trīspunktu metienu.

Uzreiz pēc beigu svilpes sākās biļešu tirdzniecība uz finālspēli, kas notiks sestdien, 4. aprīlī, plkst. 22:00 pēc Latvijas laika. Studentiem ar derīgām apliecībām biļetes maksā sešus ASV dolārus, pieaugušajiem 15 dolārus, savukārt par sēdvietām laukuma malā jāšķiras no 25 dolāriem. Interese par izšķirošo cīņu izrādījās tik liela, ka visas biļetes tika izpirktas divu (!) stundu laikā.

Finālspēles sarīkošana Dona Haskinsa centrā kļuva iespējama, pateicoties faktam, ka evaņģēlista Frenklina Grehema rīkotais Cerības festivāls piekrita savu pasākumu pārcelt uz citu UTEP ēku. Tādējādi izšķirošās cīņas norisi netieši atbalstīja arī Samariešu apvienība.

Izmantotie resursi:NCAA.com – The Official Website of NCAA...