14.12.2017. 22:06

Pamatturnīra astoņas labākās komandas – Reyer Venezia, Ragusa, Charleville, Hatay, Sleza Wroclaw, TTT Rīga, Girona un Good Angels Košice – automātiski kvalificējās izslēgšanas spēļu otrajai kārtā, savukārt 9.-24. vietas īpašnieces cīņu sāka no pirmās kārtas.

Ranga izveidē tika ņemts vērā komandu dalījums konferencēs, tāpēc “Kayseri” (2-4, +30) un “Energa Torun” (2-4, -19) vietā “play-off” iekļuva rumāņu “ACS Sepsi” (2-4, -11) un Šveices “Elfic Fribourg” (2-4, -52).

Gundara Vētras trenētais klubs “Basket 90 Gdynia” pirmajā spēlē izbraukumā zaudēja Huliana Martinesa trenētajai Zviedrijas vicečempionei “Udominate” ar 67:71 (19:14, 16:25, 20:13, 12:19). Lai iekļūtu nākamajā kārtā, Polijas vienībai savā laukumā nepieciešama uzvara ar piecu punktu pārsvaru.

Latvijas valstsvienības centra spēlētāja Kristīne Vītola parādīja augstvērtīgāko sniegumu. Viņai 33:42 minūtēs 18 punkti (2p 9/18), sešas atlēkušās bumbas, piecas rezultatīvas piespēles, trīs kļūdas, divas pārķertas bumbas, trīs bloķēti metieni, trīs personiskās piezīmes, +/- rādītājs 6 un labākais lietderības koeficients 22.

Ungārijas klubs “DVTK Miškolc” savā laukumā piedzīvoja sakāvi pret Polijas vienību “Artego Bydgoszcz” ar 68:86 (18:32, 14:25, 20:15, 16:14). Mājinieces ļoti neveiksmīgi aizvadīja pirmo puslaiku, pēc 20 nospēlētām minūtēm nokļūstot iedzinēju lomā ar 32:57.

Zenta Meļņika 24:01 minūtē guva deviņus punktus (2p 4/9, 1p 1/3), izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, četras reizes kļūdījās, saņēma divas personiskās piezīmes, ieguva +/- rādītāju -14 un nopelnīja lietderības koeficientu 5.

Vācijas čempiones “TSV 1880 Wasserburg” izbraukumā netika galā ar Francijas klubu “Saint Amand” – 47:80 (16:23, 11:23, 15:22, 5:12). Laurai Auderei 17:53 minūtēs četri punkti (2p 2/3, 3p 0/2), trīs atlēkušās bumbas, viena piespēle, viena kļūda un trīs personiskās piezīmes.

Lielāko pārsteigumu sarūpēja Rumānijas klubs “ACS Sepsi”, ar savu izcilo fanu palīdzību divreiz atspēlējoties pret Grieķijas čempioni “Olympiacos” – 59:55 (10:18, 23:13, 8:16, 18:8). Grieķietēm, lai tiktu tālāk, mājās būs nepieciešama uzvara ar piecu punktu pārsvaru.

Atbildes spēles notiks 20. un 21. decembrī, bet “Round of 16” kārtas izspēle paredzēta 2018. gada 4. un 11. janvārī. TTT pirmo spēli aizvadīs izbraukumā.

“Round of 8” kārtā, kas risināsies 25. janvārī un 1. februārī, būs sekojoši pāri: 9-16, 10-15, 11-14 un 12-13. Pēc šīs fāzes turnīram pievienosies četri Eirolīgas klubi, kuri savās grupās ierindosies piektajā un sestajā vietā. Ceturtdaļfināla pāri tiks noteikti ar izlozes palīdzību.