30.05.2015. 18:41
Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība sestdien, 30. maijā, Karlovi Varos atspēlēja 11 no 14 punktiem, taču izskaņā atzina Turcijas pārākumu ar rezultātu 54:57. Nākamajā spēlē 31. maijā plkst. 15:30 Latvija tiksies ar Slovākiju, tiešraide basketbal.tvcom.cz .

Latvija: Eglīte, Jēkabsone, Baško, Šteinberga, Putniņa

Turcija neielaidās skriešanā, izvēloties lēnāku spēli. Latvijas spēlētājas no pirmajām minūtēm labi darbojās aizsardzībā, puslaika garumā pārķerot daudz bumbu. Ātro pāreju gandrīz nebija, jo turcietes spēja laicīgi atgriezties aizsardzībā. Zanes Eglītes iespēle Anetei Jēkabsonei-Žogotai un Anetes Šteinbergas garāmgājiens izvirzīja Latviju vadībā – 4:0. Ceturtdaļas turpinājumā spēlē labi iesaistījās Kristīne Vītola, izcīnot bumbas uzbrukumā un apspēlējot pretinieces groza apakšā. Turcija pārņēma vadību, pateicoties Birselas Vardarli tālmetieniem – 8:10.

Nākamajā ceturtdaļā aina atkārtojās. Latvietēm neizdevās pārķertās bumbas pārvērst punktos, bet metieni no distances nekrita vispār. Turku centra spēlētājas Nevrijes Jilmazas pieci punkti pēc kārtas un saspēles vadītājas Išilas Albenas precīzie soda metieni panāca lielāko pārsvaru – 10:19. Puslaika beigās Latvijas spēlētājas agresīvāk nospēlēja groza apakšā, tiekot pie soda metieniem (Meļņika, Liepkalne). No spēles punktus izdevās gūt tikai divreiz. Ceturtdaļas sākumā to paveica Aija Putniņa, bet turpinājumā sāncensi viens pret vienu apspēlēja Kristīne Vītola – 18:24.

Turku spēlētājas pirmajā puslaikā iemeta četrus tālmetienus (Vardarli, Jilmaza, Albena), kamēr sarkanbaltsarkanās šajā rādītājā bija spiestas samierinātas ar nulli. Tendenci pārtrauca Gunta Baško-Melnbārde, 21. minūtē izceļoties no labā stūra. Nākamajā uzbrukumā tālu divpunktnieku realizēja Anete Šteinberga – 28:23. Pēc pāris sekundēm cieta Baško-Melnbārdes labās kājas potīte un spēlētāja nokļuva fizioterapeites Līgas Folkmanes aprūpē. Turcietes atbildēja ar piekto tālmetienu Albenas izpildījumā – 23:31. Sarkanbaltsarkanās sāka spēlēt rezultatīvi, taču aizsardzība vairāk nebija uzdevumu augstumos – 10 minūtēs tika ielaists vairāk punktu nekā pirmajā puslaikā. Turcietes turpināja sekmīgu apšaudi no perimetra, turklāt ar augstu precizitāti meta brīvos metienus no dažādām pozīcijām. Laksa sameta piecus punktus pēc kārtas, sēriju pabeidzot ar “and-one” gājienu. Putniņa un Eglīte realizēja tālmetienus, taču iniciatīva palika Turcijas rokās. Īsi pirms pusstundas beigām pretinieces pēc Jilmazas pustālo sērijas panāca lielāko pārsvaru – 36:50. Meļņika divus punktus atspēlēja – 38:50.

Izšķirošās ceturtdaļas sākumā Eglīte iemeta otro tālmetienu, taču tas palika vienīgais Latvijas guvums četru minūšu laikā – 41:50. Turcietes atjaunoja divciparu pārsvaru. Tālāk atrauties viņām neļāva Vītolas divi punkti ar sodu pēc Šteinbergas piespēles – 44:54. Latvijas aizsardzība no jauna bija uzdevumu augstumos un sākās pakaļdzīšanās. Vītolas frontālais reids un Šteinbergas tālmetiens trīs minūtes pirms pamatlaika beigām samazināja starpību līdz četriem punktiem – 52:56. Nākamajos uzbrukumos punktus gūt neizdevās, tādējādi izskaņā laiks strādāja Turcijas labā. Dita Liepkalne pēdējā uzbrukumā divus punktus atspēlēja, taču vairāk pie bumbas tikt neizdevās – 54:57.

Turcija – Latvija 57:54 (10:8, 14:10, 26:20, 7:16)Latvija: Vītola 9, Šteinberga 8, Eglīte 6, Liepkalne 6, Laksa 6, Putniņa 5, Meļņika 5, Jēkabsone-Žogota 4, Baško-Melnbārde 3, Krastiņa 2, Priede, Rozenberga. Nespēlēja Kūlīte un Aizsila.

31.05 18:00 Čehija – Turcija -

Latvija – Lietuva, trešdien, 3. jūnijā, plkst. 18:00 Olimpiskajā sporta centrā.Biļetes Latvija : Lietuva - Latvijas sieviešu... .