04.02.2015. 13:03

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Visi runā par tavu vecumu, un FIA pat ir mainījusi noteikumus attiecībā uz jaunajiem pilotiem. Kā tas tevi ir ietekmējis?

Es cenšos par to neuztraukties. Esmu jaunākais pilots F1, bet mani šobrīd vairāk interesē pārspēt citus rekordus. Es centīšos paveikt savu darbu cienīgi, un tā būs labākā atbilde kritiķiem.

Tu esi izvēlējies 33. numuru jaunajai sezonai. Kāds tam iemesls?

Patiesībā es vēlējos numuru 3, taču tas bija aizņemts (Daniels Rikjardo). Šo numuru es izmantoju jau savas karjeras pašā sākumposmā, turklāt atradu arhīvos foto, kur bērnībā sēžu spēļu mašīnā ar numuru 33.

Tavs komandas biedrs Karloss Sainss juniors ir līdzīgā situācijā – arī viņš izmantos 55, lai gan vēlējās 5...

Jā, mūsdienās identitātei ir liela nozīme. Jādomā, kā numuru izmantot savai atpazīstamībai un sociālos medijos (tviterī Verstapenam ir birka MaxV3rstapp3n).

Formula 1 ir liels solis no Formula 3 čempionāta arī fiziskajā ziņā. Kā tu gatavojies šajā jomā?

Līdz Jaungadam man bija dota atpūta, bet tad sākās ļoti smaga un rūpīgi izstrādāta treniņu programma. Bija ļoti interesanti –  augstkalnu treniņi, slēpošana, riteņbraukšana un modernās tehnoloģijas, lai sekotu progresam. Nekādu problēmu nebūs –  esmu fiziski gatavs un to jau vakar pārbaudīju (otrajā testu dienā Verstapens veica 73 apļus – 320 km).

Jūs ar komandas biedru Karlosu Sainsu junioru esat ļoti līdzīgi – abi debitanti, abiem tēvi ar milzīgu pieredzi un lieliem panākumiem autosportā.

Jā, būs interesanti – mums abiem ātri jāmācās un jāpalīdz komandai. Arī tēvi mums ir palīdzējuši ar padomu un atbalstu visas karjeras laikā. Viņa tēvs ir rallija leģenda, bet mans ir startējis F1 un ļoti daudz palīdz ar padomu. Ir patīkami, ka viņš mani atbalsta un ir klāt svarīgākajos dzīves mirkļos.Kā aizvadīji pirmo testu dienu ar jauno Toro Rosso modeli un vai nervozē pirms savas debijas sacīksēts?

Es jau pirmajā testu dienā nevarēju vien sagaidīt savu kārtu sēsties mašīnā. Parasti pirms jaunas sezonas nejūtu nervozitāti, bet šoreiz viss ir citā līmenī. Taču, tiklīdz Austrālijā tiks dots starts, es domāšu tikai par to, kā pārspēt citus. 

Plašāk par F-1 jauno sezonu un komandu gatavošanos lasiet Alda Putniņa rakstā Formulas mostas Spānijā trešdienas, 4.februāra, laikrakstā Diena!Trāpītava, šautuve Trāpītava, šautuve Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties