01.09.2017. 09:04

"Mūsu lielākais spēks ir kustībā – kad visi pieci spēlētāji ir kustīgi un spējīgi uzbrukt no distances. Ja ir labs speisings (katrs spēlētājs atrodas īstajā vietā un viens otram netraucē), tad pretiniekiem ir grūti spēlēt. Tādēļ galvenais pretinieku uzdevums ir apstādināt mūsu spēles ritmu," skaidro treneris.

"Kad varējām izcīnīt atlēkušo bumbu un ātri pāriet uzbrukumā, spēlē pret poļiem mums izdevās gūt punktus vai vismaz tikt pie labiem un brīviem metieniem. Mēs strādājam, lai būtu gatavi tam, ka pretinieks mēģinās apturēt mūsu ritmu," norāda Visockis-Rubenis.

"Modernajā basketbolā spēlētāji pick ‘n roll sadarbībās bieži mainās ar sedzamajiem. Agrāk bija tā – tu negribi, lai pretinieku mazais spēlētājs, kurš ir ātrs un ar labu metienu, spēlē pret tavas komandas garo, tādēļ tika izdomātas dažādas pick ‘n roll aizsardzības. Sedzējs iet pa augšu vai pa apakšu, garais nāk ārā vai garais sagaida lejā, palīdzība nāk no malas vai nenāk. Tagad garie kļuvuši arvien kustīgāki un mazie arvien spēcīgāki, tādēļ pie blokiem spēlētāji mainās sedzamajiem. Mainīšanās un zonas aizsardzība ir divas lietas, kas visvairāk nobremzē komandas ritmu," norāda Visockis-Rubenis, kurš sezonas laikā strādā par LBL komandas "Ogre/Kumho Tyre" galveno treneri.

"Tam ir jābūt gataviem un acumirklī jāzina, kā rīkoties. Bet, ja neesi gatavs, tad rodas nopietnas problēmas. Parasti sadarbības tiek orientētas uz to, lai tavas komandas spēlētājs nonāktu potenciāli izdevīgākā situācijā pret pretinieku komandas spēlētāju. Bet pie maiņām vai zonas aizsardzības, tas var notikt jau pašā uzbrukuma sākumā, pat pēc pirmās darbības. Tādos brīžos viss atkarīgs no meistarības – vari vai nevari apspēlēt. Ja sanāk – viss kārtībā, bet, ja nesanāk vienreiz, otrreiz, trešoreiz… Komandas ritms ir izjaukts un pārliecības līmenis zudis," stāsta treneris.



Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties