03.01.2016. 16:33
Svētdien, 3. janvārī, Igaunijas galvaspilsētā Tallinā sākās divpadsmitā Baltijas jūras kausa izcīņā basketbolā. Artūra Visocka-Rubeņa, Roberta Zeiles un Ivara Ikstena trenētā Latvijas U16 izlase pirmajā spēlē uzvarēja Somijas vienaudžus ar rezultātu 79:67.

Latvijas U16 izlases groži ziemas sākumā tika uzticēti Latvijas Universitātes galvenajam trenerim Artūram Visockim-Rubenim. Par viņa palīgu kļuva Vidzemes Augstskolas stūrmanis Roberts Zeile, kurš ar 2000. gadā dzimušajiem puišiem pirmo reizi strādāja 2014. gada vasarā, vadot U14 izlasi.

Pirmajai spēlei piemita pārbaudes raksturs, taču viens labs risinājums tika atrasts jau no sākuma. Brīžos, kad bumba tika iespēlēta komandas slaidākajam puisim, Valmieras basketbola audzēknim Anrijam Miškam, somiem soda laukumā klājās plāni. Miška apliecināja savu vērtību arī aizsardzībā, īsā laikā bloķējot trīs pretinieku metienus.

Citās pozīcijās nevienai komandai izteiktu priekšrocību sākumā nebija. Neizpalika pirmajai spēlei raksturīgais kļūdu skaits (puslaikā 15-17), kas bieži izpaudās kā sasteigtu lēmumu rezultāts. Somi sīksti cīnījās, tomēr puslaiku savā labā noslēdza Latvija – 38:34.

Otrajā puslaikā atlētiskie somu kadeti spēja neitralizēt Mišku, ātri sarūpējot centra spēlētājam piecas piezīmes. Latvija noturēja iniciatīvu, taču spriedze saglabājās līdz pēdējām minūtēm. Galotnē somi netrāpīja vairākus metienus pēc kārtas, bet cīņai punktu pielika Nika Salenieka tālmetiens ar atsitienu pret vairogu – 79:67.

Latvija U16 – Somija U16 79:67 (20:19, 18:15, 17:14, 24:19)Latvija: Anrijs Miška 13 (3ab, 3bm, 5pp), Kristians Šefanovskis 11 (14ab, 4ip), Niks Salenieks 11 (4ab, 3pb, 8ip), Valters Vēveris 10 (5ab), Rainers Hermanovskis 9, Aleksis Emsiņš 8, Gints Zomerfelds 6, Adrians Šnipke 6 (5ab, 5pp), Aivars Dambis 4, Niks Līnis 1, Matīss Surkulis; Kristers Elksnītis.