01.08.2017. 21:21

WTA ranga 1226. vietā esošā Daniela Vismane kvalifikācijas 3. kārtā jeb finālā abos setos atspēlēja breiku un ar 6:4, 6:4 uzveica 19 gadus veco ASV tenisisti Sāru Dāvetilu, kuras šobrīd rangā nav, bet pirms nedēļas viņa bija 1040. vietā. Pirmā pretiniece pamatturnīrā būs ranga 203. vietā esošā Francijas pārstāve Hloja Pakē.

Vismane, kura pēc deviņām dienām svinēs 17. dzimšanas dienu, Leksingtonā uz "hard" seguma pirmoreiz spēlē augstākas nozīmes turnīrā par ITF 15 000 un ar kvalifikācijas iziešanu ir nopelnījusi piecus reitinga punktus. Līdz šim viņas viena turnīra rekords bija viens punkts.

Piecus punktus šonedēļ ieguvusi arī Diāna Marcinkeviča (WTA 338.), kura spēlē ITF 25 000 turnīrā Voukingā uz "hard" seguma. Marcinkeviča pirmajā mačā Anglijā ar 3:6, 6:1, 6:3 pieveica vietējo spēlētāju Gabrielu Teilori (WTA 310.), pārtraucot trīs zaudējumu sēriju ITF pamatturnīros, tur gūstot tikai otro uzvaru pēdējās astoņās cīņās.

Arī Marcinkevičai šomēnes dzimšanas diena, pēc divām dienām svinot 25. jubileju. Diānai sezonas atlikušajā daļā punktu aizstāvēšanas spriedze sāksies oktobra sākumā, kad viņa kopš tā brīža līdz gada beigām zaudēs vairāk nekā pusi no savā īpašumā šobrīd esošajiem punktiem – 79 no 126.

ITF 15 000 turnīrā Savitaipalē (māls) pēc kvalifikācijas iziešanas (tur gūtas divas uzvaras) pamatsacensību 1. kārtu pārvarēja 18 gadus vecā Irina Ļapustina, kura šodien ar 6:4, 3:6, 7:5 pieveica gadu vecāko Šveices tenisisti Andrinu Pēru (arī nav rangā). Ļapustina pēdējā setā atspēlēja breiku (0:2) un ar šo uzvaru, kas viņai ir tikai otrais panākums ITF pamatturnīros (2-8), nopelnīja otro ranga punktu. Pirmais iegūts pagājušā gada novembrī, kad viņa vienu uzvaru izcīnīja tādas pašas nozīmes turnīrā Antaljā. Iekļūšanai WTA rangā nepieciešams vēl viens turnīrs ar vismaz vienu punktu vai daudz sarežģītāka misija – tituls šonedēļ Somijā.

Rīgas "Futures 15 000" turnīra pirmais numurs Miķelis Lībietis (ATP 539.) 1. kārtas mačā 51 minūtē ar 6:0, 6:0 sagrāva austrieti Fabianu Grūberu (nav rangā), svinot pirmo "sauso" uzvaru "Futures" pamatturnīros. Lībietim līdz šim vienspēlēs vienīgais 6:0, 6:0 bija izdevies 2010. gadā "Futures" kvalifikācijā Grieķijā pret vietējo tenisistu Dimitriosu Papasteriaidi.

Lībietis ir 2015. gada Latvijas "Futures" turnīra čempions, toreiz uzvarot Jūrmalā notikušajā turnīrā. Pērn viņš tika līdz finālam, kur piekāpās lietuvietim Laurīnam Grigelim. Miķelim tas bija trešais fināls pēc kārtas, pirms tam uzvarot Viļņā un Pērnavā. Lietuvā nopelnītie 18 punkti viņam dzēsās pirmdien, kā rezultātā Lībietis rangā zaudēja 58 pozīcijas. Nākamo divu nedēļu laikā Miķelim tiks dzēsti pārējie 28 (18+10) pērn ļoti produktīvās Baltijas tūres laikā nopelnītie punkti.

1. kārtas mačā zaudēja "wild card" saņēmušais Artūrs Lazdiņš (ATP 1654.), kurš izturēja 55 minūtes un vienu setu pret tikai 17 gadus veco Izraēlas pārstāvi Išaju Olielu (ATP 898.) – 5:7. Lazdiņam tā pārtrūka mini sērija ar diviem turnīriem, kuros iegūti punkti. Artūrs pagājušajā mēnesī Viļņā pārvarēja vienu kārtu, bet Pērnavā guva divas uzvaras.