07.08.2015. 17:22
Visiem trim Latvijas meiteņu pludmales volejbola duetiem piektdien izdevās sasniegt Rīgā notiekošā Eiropas čempionāta U-18 vecuma grupā izslēgšanas turnīru.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Ja ar pirmo numuru izliktās Tīna Laura Graudiņa un Paula Nikola Ņečiporuka jau ceturtdien "Beach Box" pludmales volejbola stadionā Rīgā, Brīvības gatvē 201, pie tirdzniecības centra "Elkor" notiekošajās sacensībās izcīnīja divus panākumus un garantēja vietu nākamajā posmā, ar 28.numuru izliktās Ieva Petrova un Annija Jurdža, kā arī Linda Elizabete Gramberga un Elza Smilškalne, kurām ticis 31.numurs, to paveica vien pēc uzvarām apakšgrupas noslēdzošajos mačos.

Vienas no turnīra galvenajām favorītēm Graudiņa un Ņečiporuka trešās kārtas cīņā ar 2-0 (21:15, 21:14) pārliecinoši apspēlēja austrietes Ilonu Kissu un Katarīnu Holceri, kuras sacensībās izliktas ar 16.numuru.

Kā zināms, pirmajā cīņā latvietes ar 2-0 (21:8, 21:15) apspēlēja ar 32.numuru izlikto slovāku duetu Alenu Ruzbašku un Emmu Erteltovu, bet otrajā mačā ar 2-0 (21:13, 21:18) pārspēja arī Turcijas sportistes Dujgu Nuru Doganu un Pelinu Ilginu, kuras turnīrā izliktas ar 17.numuru.

Latvijas sportistes ar trim uzvarām triumfēja apakšgrupā, bet otrajā vietā ar diviem panākumiem palika austrietes. Līdz ar to Graudiņa un Ņečiporuka izslēgšanas cīņās iesaistīsies vien no otrās kārtas.

"Grupu turnīrā katrā spēlē mums pretinieces bija arvien spēcīgākas, tāpēc pakāpeniski esam iesildījušās svarīgākajām cīņām. Mums galvenais ir nepieļaut nevajadzīgas kļūdas, kuras pagaidām gadās, kā arī jāspēlē drošāk maču sākumi, kas pagaidām neizdodas," stāstīja Ņečiporuka. "Jācīnās jau no pirmajiem punktiem, jo pret Austriju sākumā zaudējām un nācās atspēlēties, kas ir grūtāk. Tagad galvenais kārtīgi atpūsties līdz izslēgšanas spēlēm."

Petrova un Jurdža izšķirošajā E apakšgrupas cīņā piektdien ar 2-0 (22:20, 21:13) pieveica portugālietes Inesu Kastru un Marianu Noru, kurām ticis 21.numurs.Pirms tam latvietes ceturtdien vispirms ar 0-2 (9:21, 14:21) pārliecinoši zaudēja polietēm Martinai Klodai un Aleksandrai Patekai, kurām turnīrā piešķirts piektais numurs, bet turpinājumā ar 0-2 (14:21, 17:21) piekāpās arī itālietēm Kiārai Thejai un Rekai Orsi Totai, kuras izliktas ar 12.numuru.

Grupas noslēgumā Petrova un Jurdža ierindojās trešajā pozīcijā, apsteidzot tieši portugālietes.

Tikmēr Gramberga un Smilškalne B apakšgrupas izšķirošajā cīņā ar 2-1 (21:7, 19:21, 16:14) 57 minūšu laikā pieveica Inesu ben Žadi un Matildi Rušo no Francijas, kurām ticis 18.numurs.

"Spēle sanāca diezgan stresaina, sākums labs, taču mums pagaidām ir grūti noturēt vienlīdz labu līmeni visas spēles garumā. Trešajā setā iesākām labi, taču tad atslābām, nodomājām, ka viss jau izdarīts, un pašas sev sagādājām problēmas. Liels paldies līdzjutējiem, bez viņu atbalsta mēs neuzvarētu," pēc cīņas sacīja Gramberga, kura pērn izcīnīja bronzas medaļu U-17 pasaules čempionātā, spēlējot kopā ar Graudiņu.

"Četras mačbumbas atspēlēt iepriekš nebija izdevies, tāpēc šī spēle ilgi paliks atmiņā. Mums bija ļoti sarežģīta grupa, domāju, viena no spēcīgākajām, jo Vācijas, Šveices un Francijas komandas ir laba līmeņa. Esam ļoti priecīgas, ka iekļuvām izslēgšanas spēlēs un turnīrs mums turpinās," gandarījumu neslēpa Smilškalne.

LETA jau vēstīja, ka ceturtdien Latvijas volejbolistes ar 1-2 (19:21, 21:19, 6:15) piekāpās vācietēm Emmai Cīrisai un Lēnai Ginterei, kurām turnīrā piešķirts otrais numurs, kā arī ar 0-2 (13:21, 14:21) zaudēja arī Šveices sportistēm Esmī Bēbnerei un Elīzai Bojā, kuras izliktas ar 15.numuru.

Arī Gramberga un Smilškalne apakšgrupā guva trešo vietu, apsteidzot francūzietes.

Paralēli notiekošajā puišu turnīrā, kurā trešās kārtas spēles tiks aizvadītas vēlāk piektdien, ar 27.numuru izliktie Atvars Ozoliņš un Kristaps Šmits, kā arī sacensību pirmais numurs Mihails Samoilovs un Aleksandrs Nasonovs jau garantējuši vietu nākamajā posmā, bet ar 25.numuru izliktie Rihards Lazdiņš un Ervīns Āboms savu likteni izšķirs trešajā mačā.

Pēc viena apļa turnīra apakšgrupu uzvarētāji automātiski sasniegs izslēgšanas turnīra otro kārtu jeb astotdaļfinālu, bet otro un trešo vietu ieņēmušās vienības izslēgšanas cīņas sāks no pirmās kārtas.

Eiropas čempionāts ir plašākais starptautiskais pludmales volejbola turnīrs, kāds jebkad ir norisinājies Rīgā. Sacensībās piedalīsies 64 dueti no 30 Eiropas valstīm, pa 32 komandām meitenēm un zēniem.

Sacensības "Beach Box" pludmales volejbola stadionā notiek uz četriem laukumiem, bet vēl divi laukumi ir speciāli izveidoti iesildīšanās vajadzībām. Centrālajā laukumā notiekošās spēles var vērot līdz 1000 skatītājiem, bet otrajā laukumā tribīnes ir līdz 300 skatītāju vietām.

Kā zināms, pagājušajā gadā pasaules U-17 čempionātā trešo vietu izcīnīja Graudiņa duetā ar Grambergu, tāpēc Latvijas pāri ir favorīti cīņā par medaļām arī sacensībās Rīgā.

Pirmajās divās turnīra dienās notiek grupu turnīra cīņas, bet sestdien pa 24 komandām pēc vienmīnusa sistēmas sāks izslēgšanas spēles, noskaidrojot pusfinālistus, kamēr svētdien notiks izšķirošās cīņas par medaļām.2010, SIA 2010, SIA Cēsu 31 k.1, Rīga, LV-1012
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties