12.01.2014. 15:35
Latvijas kamaniņu braucējs Mārtiņš Rubenis svētdien izcīnīja astoto vietu Vācijas trasē Oberhofā notikušajās Pasaules kausa izcīņas septītā posma sacensībās.Rubenis tādējādi atkārtojis savu šīs sezonas labāko rezultātu, kas vienlaicīgi...

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Rubenis tādējādi atkārtojis savu šīs sezonas labāko rezultātu, kas vienlaicīgi ir arī Latvijas vieninieku vīru braucēju sezonas labākais rādītājs.

Tikmēr labāko divpadsmitniekā spēja ierindoties arī abi pārējie Latvijas pārstāvji Inārs Kivlenieks un Kristaps Mauriņš.

Pirmajā braucienā sekmīgāks bija Kivlenieks, kurš to veica 44,016 sekundēs un ieņēma devīto vietu, līderim Fēliksam Loham no Vācijas zaudējot 0,506 sekundes.

Kivlenieks savu labāko šīs sezonas rezultātu sasniedza pagājušajā posmā Kēnigzē, kad ierindojās 11.vietā, tomēr šoreiz viņam neizdevās to uzlabot, jo otrajā braucienā tika ieņemta vien 18.pozīcija, kas summā lika atkāpties uz 12.vietu.

Tikmēr Rubenis pēc pirmā brauciena atradās 11.vietā, Loham zaudējot 0,560 sekundes, bet Mauriņš atradās 17.pozīcijā 0,685 sekundes aiz līdera. Otrajā braucienā Rubenis vēlreiz uzrādīja 11.laiku, tomēr pakāpās uz astoto pozīciju, bet Mauriņš pēc septītā labākā laika izrādīšanas spēja apsteigt arī Kivlenieku un ieņemt 11.pozīciju, kas ir viņa šīs sezonas otrais labākais rezultāts.

Pirmo vietu summā nosargāja Lohs, kuram Rubenis zaudēja 1,014 sekundes. Mauriņš vācietim piekāpās par 1,108 sekundēm, bet Kivlenieks - par 1,116 sekundēm.

Uz goda pjedestāla šoreiz stājās tikai Vācijas pārstāvji. Lohs summā par 0,195 sekundēm apsteidza Andiju Langenhanu, bet par 0,566 sekundēm atpalika Julians fon Šleinics.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc septiņiem posmiem labākais no Latvijas sportistiem ir Rubenis, kurš ar 184 punktiem atrodas 12.vietā. Tikmēr Kivlenieks ticis pie 164 punktiem, ieņemot dalītu 14.pozīciju, bet Mauriņš ir 21.pozīcijā ar 146 punktiem. Savukārt Artūrs Dārznieks ar 20 punktiem ieņem 46.vietu.

Kopvērtējuma augšgalā līderis ar 585 punktiem ir pagājušās sezonas uzvarētājs Lohs, kurš par 130 punktiem apsteidz savu tautieti Davidu Melleru.

Visi trīs Latvijas pārstāvji pamatsacensībās iekļuva, pateicoties veiksmīgam starta piektdienas sprintā.

Jau vēstīts, ka sestdien divnieku sacensībās brāļi Andris un Juris Šici ieņēma 12.vietu. Dāmu konkurencē neviena Latvijas pārstāve pamatsacensībās nestartēja, jo Elīza Tīruma piektdien neveiksmīgi aizvadīja sprinta sacensības, savukārt Ulla Zirne šonedēļ sacentās Eiropas junioru čempionātā Siguldā, tāpēc šajā Pasaules kausa posmā nestartēja.

Turpinājumā pasaules labākie kamaniņu braucēji tiksies arī Altenbergā, bet 25. un 26.janvārī Pasaules kausa noslēdzošais, devītais, posms, kas vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts, risināsies Siguldā.

Soču olimpiskās spēles notiks no 2014.gada 7. līdz 23.februārim, bet kamaniņu sacensības sāksies jau 8.februārī ar vīriešu vieninieku sacensībām.

Kā zināms, olimpiskajās spēlēs startēs vīri Rubenis, Kivlenieks un Mauriņš, dāmas Zirne un E.Tīruma, kā arī divnieku ekipāžas A.Šics/J.Šics un Gudramovičs/Kalniņš.

Tāpat Latvija Olimpiādes kamaniņu sporta sacensībās būs pārstāvēta komandu stafetē.

Pēc pagājušās sezonas par karjeras beigām paziņoja pieredzējusī Latvijas kamaniņu braucēja Maija Tīruma, kura šosezon palīdz Francijas kamaniņu braucējiem.LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība Uliha 35/37, Liepāja, LV-3401
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties