30.08.2013. 19:49
Krievijas galvaspilsētā Maskavā turpinās Austrumeiropas Volejbola zonālās asociācijas (EEVZA) finālposms pludmales volejbolā. No grupas izkļuva visi pieci Latviju pārstāvošie pāri.

Ruslans Sorokins un Toims Šmēdiņš vakar ar rezultātu 3-1 pieveica Andreju Žarikovu un Jevgēņiju Višņevski no Baltkrievijas. Šodien mūsu duets spēlēja Aleksandru Margijevu un Aleksandru Kozorezovu no Krievijas, svinot panākumu trijos setos - 11:3, 12:10, 11:8. Pateicoties uzvarai, Sorokins un Šmēdiņš kvalificējās astotdaļfinālam, bet dienas otrajā mačā piecos setos piekāpās cīņā par pirmo vietu. Ruslans un Toms uzvarēja pirmajos divos setos (11:8, 11:7), tomēr nākamajos pārāki bija Maksims Hudjakovs un Aleksandrs Kullo - 11;7, 11:9, 11:9.

Rihards Finsters un Edgars Točs, kuri vakar zaudēja Sergijam Popovam un Valērijam Samodajam no Ukrainas (0-3), šodien izcīnīja pirmo panākumu, ar rezultātu 3-0 (11:4, 11:9, 11:8) apspēlējot mājiniekus Ruslanu Bikanovu un Jaroslavu Ostrahovski. Pēc tam Finsters un Točs 24 minūšu cīņā uzvarēja arī ar 21.numuru izlikto Krievijas pāri Ivans Čirkins/Antons Jermišenkovs - 11:6, 11:9, 11:9. Finsters un Točs ar diviem panākumie trīs spēlēs grupā ieņēma otro vietu.

Arī Mārtiņš Pļaviņš un Aleksandrs Solovejs no grupas izkļuva ar divām uzvarām. Dienas pirmajā mačā Pļaviņš un Solovejs 41 minūtē uzvarēja Antonu Safonovu un Pāvelu Karpuškinu (8:11, 12:10, 11:6, 8:11, 11:6), bet trešajā mačā piedzīvoja pirmo zaudējumu - 8:11, 12:14, 11:7, 4:11 pret Grigoriju Gončarovu un Sergeju Prokopjevu, kuri līdz tam bija piedzīvojuši tikai zaudējumus.

Sievietēm abi pāri šodien piedzīvoja zaudējumus, taču vienalga grupās ieņēma otrās vietas. Alise Pastare un Anete Briņķe, kuras spēlēja vienā no četrām trīs pāru grupām, ar 8:11, 9:11 un 7:11 piekāpās grupas uzvarētājām Mojsejevai un Sircevai. Savukārt Anete Krastiņa un Jana Jaudzema četros setos zaudēja Olgai Motričai un Irinai Čaikai - 2:11, 11:9, 7:11, 5:11. Krastiņai un Jaudzemai tas bija pirmais zaudējums trīs spēlēs.

Astotdaļfināla mači gan vīriešiem, gan sievietēm notiks rīt. Sorokins un Šmēdiņš plkst. 12:00 pēc Latvijas laika tiksies ar baltkrieviem Kavaļenku un Dzjadku. Pļaviņš un Solovejs 12:45 spēlēs pret krieviem Firsovu un Žirkovu, bet Finsters un Točs 14:15 mērosies meistarībā ar krieviem Liholetovu un Dainovu. Sieviešu pāri vēl nav izlozēti.

Izmantotie resursi:FIVB Fédération Internationale de Volleyball...