23.05.2015. 12:10
Visi trīs pamatturnīrā startējošie Latvijas pludmales volejbola dueti sestdien sasniedza Jūrmalā notiekošā Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) «Masters» posma ceturtdaļfinālu, turklāt tajā savā starpā tiksies Mārtiņš Pļaviņš un Hermans Egleskalns, kā arī Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš.

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā vispirms kortā devās ar 21.numuru izliktie Ruslans Sorokins un Aleksandrs Solovejs, ar 2-1 (19:21, 21:18, 15:12) pieveicot Janu Dumeku un Robertu Kufu no Čehijas, kuriem bija dots 20.numurs.

Pēc zaudēta pirmā seta, otrajā setā Latvijas sportisti uzreiz izvirzījās vadībā ar 5:0. Kaut pretinieki vēl pietuvojās līdz 15:16, uzvara tika noturēta. Līdz ar to cīņas liktenis izšķīrās trešajā setā, bet arī tajā Sorokins un Solovejs ātri pārņēma vadību, sasniedzot vietu nākamajā kārtā.

Ceturtdaļfinālā sestdien plkst.16 Sorokins un Solovejs spēkosies ar ceturto numuru izlikto Francijas pāri Juzefu Krū un Eduāru Roulandsonu, kas izslēgšanas sacensību pirmajā mačā ar 2-1 (24:22, 18:21, 15:9) pārspēja baltkrievu duetu Aleksandru Kavaļenku un Aleksandru Djadko, kuri bija izlikti ar 15.numuru.

Ar 23.numuru izliktie Pļaviņš un Egleskalns astotdaļfināla mačā ar 2-0 (21:17, 21:16) pārspēja sacensību 22.numuru čehus Premislu Kubalu un Janu Hadravu.

Pēc uzvarēta pirmā seta, otrajā Pļaviņš un Egleskalns sākotnēji ieguva drošu vadību. Kaut pretinieki pietuvojās līdz viena punkta deficītam, neko vairāk latvieši pretiniekiem neļāva, novedot maču līdz panākumam.

Savukārt sacensību otrais numurs, pēdējo divu gadu pasaules ranga uzvarētāji Samoilovs un Šmēdiņš izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā ar 2-0 (21:14, 21:13) droši pieveica Grieķijas duetu Kocilianu Georgi un Zupani Niku, kam piešķirts septītais numurs.

Pirmajā setā cīņa līdzīgi ritēja līdz vidusdaļai, bet pēc tam Samoilovs un Šmēdiņš ieguva drošu pārsvaru. Savukārt otrajā setā Latvijas sportisti bija pārāki jau no paša sākuma, izvirzoties vadībā ar 7:1, bet vēlāk novedot dueli līdz panākumam.

Ceturtdaļfināls starp diviem Latvijas duetiem sāksies plkst.18.

Izslēgšanas spēļu otrā kārta jeb ceturtdaļfināli Majoros, «Baltic Beach Hotel&SPA» pludmales stadionā, sāksies plkst.15, turklāt to tiešraidē pārraidīs televīzijas kanāls TV6. Savukārt svētdien Jūrmalā gaidāmas cīņas par medaļām.

Uz sestdienas spēlēm biļete maksā desmit eiro, bet svētdienas mačus skatītājiem būs iespējams apmeklēt par 15 eiro.

Kā zināms, visi trīs Latvijas pāri pamatturnīra apakšgrupu cīņās izcīnīja pa divām uzvarām divās spēlēs, nezaudējot nevienā setā.

Iepriekš Latvijas pludmales volejbola pāri Haralds Regža/Armands Āboliņš un Viktors Koržeņevičs/Toms Šmēdiņš ceturtdien nesasniedza pamatturnīru, no turpmākajām sacensībām izstājoties kvalifikācijas turnīrā.

Turnīrs pulcē spēcīgākos Eiropas pludmales volejbola pārus, kuriem šai turnīrā jācīnās par vērtīgajiem reitinga punktiem, lai iekļūtu Eiropas čempionāta finālā. Turnīrs iekļauts Starptautiskās Volejbola federācijas (FIVB) 2015.gada oficiālajā kalendārā un starptautiskajā turnīru sistēmā. Tam ir 25 000 eiro liels balvu fonds.

Tieši turnīrs Jūrmalā aizsāk «Masters» sezonu, pēcāk sportistiem dodoties uz Austrijas pilsētām Bādeni un Klāgenfurti, kur notiks Eiropas čempionāts. Savukārt sezonas noslēdzošais «Masters» turnīrs no 5. līdz 9.augustam notiks Šveices pilsētā Bīlā.

Pērn Jūrmalā pirmoreiz risinājās CEV «Satellite» sērijas vīru turnīrs, kurā triumfēja pasaules ranga līderi Samoilovs un Šmēdiņš, finālā apspēlējot citu mājinieku duetu Armandu Āboliņu un Haraldu Regžu.Tatnaftas kausa cīņas mākslu Federācija Jaunciema gatve 322, Rīga, LV-1015
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties