01.08.2014. 14:32
Latvijas futbola virslīga (LFV) piektdien Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldei ir nodevusi iesniegumu ar lūgumu izmeklēt iespējamo Latvijas futbola virslīgas klubu dalību spēļu sarunāšanā Eiropas Futbola federāciju asociācijas UEFA un Latvijas Futbola federācijas (LFF) rīkotajās sacensībās, informē organizācija.

«Ir informācija, kas norāda uz aizdomīgām tendencēm Latvijas futbolā. Mūsu pienākumus ir nepalikt malā, taču mēs neesam izmeklētāji, lai varētu šīs aizdomas apstiprināt vai noliegt,» sacīja LFV izpilddirektors Emīls Latkovskis.

Pirms pāris mēnešiem LFV vadība tikusies ar Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītāju Aināru Latkovski, kurš solījis pats personīgi rūpīgi sekot līdzi šīs lietas izmeklēšanai.

«Esam vienojušies pēc pāris mēnešiem sasaukt preses konferenci kopīgi ar citu sporta veidu pārstāvjiem un Valsts policiju, lai diskutētu plašāk par šo problēmu un meklētu risinājumus efektīvākam darbam,» LFV izplatītajā paziņojumā citēts Latkovskis. «Spēļu sarunāšana mūsdienās ir viens no lielākajiem izaicinājumiem sportam. Mums ir jādara viss, lai no tā pasargātu pašmāju futbolu un it īpaši jaunos futbolistus.»

Tikko ar iesniedzām VP 45 lpp. garu iesniegumu.

— Emīls Latkovskis (@EmilsLatkovskis)

LFV valdes priekšsēdētājs Ainārs Tamisārs: «Šo soli esam spēruši, balstoties uz starptautiskās «pret spēļu sarunāšanas» organizācijas «FederBet» ziņojumiem un lielo Latvijas žurnālistu un pārējās sabiedrības interesi par šo problēmu, kas bojā futbola tēlu ne tikai Latvijā. Iesnieguma tekstu pagaidām atstāsim nepublicētu, lai iespējamajiem noziedzniekiem apgrūtinātu pierādījumu slēpšanas un citus procesus, kas varētu apgrūtināt patiesības noskaidrošanu.»

Organizācija «FederBet» veic uz futbola un citām sporta spēlēm likto likmju analīzi un par to nosūta ziņojumus attiecīgajiem sadarbības partneriem, lai informētu par aizdomīgām norisēm.

Kompānijas «FederBet» sadarbības partneri ir «La Liga» Spānijā, kā arī vairāki Itālijas klubi, tajā skaitā no «A-sērijas». 2014.gada martā kompānija organizēja preses konferenci Eiropas Parlamentā par «pret spēļu sarunāšanu».

Valsts policijā LFV vadība iesniegusi 45 lpp. garu iesniegumu.Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties