20.07.2012. 22:55
Latvijas vīriešu valstsvienība Serbijas pilsētā Zlatiborā arī otrajā pārbaudes mačā piekāpās Melnkalnes izlasei - 68:92. Pirmdien un trešdien Vršacā latieši spēlēs ar Serbijas komandu. Visas trīs vienības gatavojas Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, kas sāksies 15.augustā.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis:

"Spēles statistika atkal netika rakstīta, tāpēc pagaidām, pirms neesam apkopojuši savus pierakstus, jāizlīdzas ar vizuālo iespaidu.

Mūsu uzbrukums bija kustīgāks, nekā pirmajā spēlē, biežāk tikām pie metieniem no labām pozīcijām. Tiesa, ne vienmēr izmantojām savas iespējas un neprecīzie metieni komandas spēlē ieviesa nervozitāti.

Atkal bija problēmas aizsardzībā viens pret vienu. Pirmā puslaika vidū pretinieki to izmantoja un panāca 10 punktu pārsvaru. Pēc lielā pārtraukuma, pacietīgi spēlējot, sākām tuvoties pretiniekiem, bet tad divās minūtēs dabūjām četras piezīmes uzbrukumā. 10-12 punkti mīnusā turējās līdz ceturtās ceturtdaļas vidum, bet beigas mums neizdevās. Četriem spēlētājiem piecas piezīmes plus vēl noraidījums un daudz soda metienu. Tā sakrājās lielā rezultāta starpība.

Laukumā bija īsts Balkānu basketbols - ar asumiem un provokācijām, uz kurām pārāk bieži iekritām. Šādā spēlē melnkalnieši jutās kā zivis ūdenī, bet mēs tā spēlēt neprotam. Vērtīga pieredze. Arī attiecībās ar tiesnešiem, kuru simpātijas bija nepārprotami redzamas. Vienubrīd ienāca prātā doma pārtraukt spēli, bet -  šādus pretiniekus pārbaudēm izvēlējāmies tieši tāpēc, lai rūdītos un mācītos neļaut sev kāpt uz galvas. Arī atbildēt tā, ka tiesneši neredz.

Laukumā tika visi 13 spēlētāji, ieskaitot Rihardu Kuksiku. Ir cerīgas iezīmes, ir arī nepatīkami pārsteigumi. Diemžēl ne visi basketbolisti, kuriem bijušas labas sezonas, jau atradušas savu vietu komandas spēlē. Jāizdara secinājumus pašiem un arī mums, treneriem. Konkrētāk gan nerunāšu, jo visiem ir iespēja nākamajās spēlēs Serbijā mainīt viedokli par sevi.

Serbijā vieglas dienas mūs negaida, bet - no tādām pārbaudēm labums ir lielāks, nekā no pārliecinošām uzvarām pār vājiem pretiniekiem."

Tabulā statistika pirms spēlēm ar Melnkalni.