12.09.2016. 10:04
Ar atšķirīgiem rezultātiem savu pārbaudes spēļu turneju vakar Helsinkos noslēdza Latvijas vīriešu florbola valstsvienība un Latvijas junioru izlase. Vīri ar 7:5 pārspēja Somijas kluba "ÅIF" komandu, bet jaunieši ar 3:13 atzina Somijas U19 vīriešu izlases pārākumu.

Latvijas vīriešu valstsvienība pirmajā pārbaudes spēlē ar 4:5 piekāpās Somijas junioru izlasei, bet otrajā mačā ar 8:5 pieveica šīs valsts vicečempioni - "Esport Oilers". Arī pēdējā pretiniece bija ļoti laba komanda - tieši "ÅIF" jau 3.minūtē atklāja spēles rezultātu - 0:1. 8.minūtē Atis Blinds pēc Andra Malkava piespēles panāca izlīdzinājumu (1:1), bet 9.minūtē Mikus Valpēters (piesp. - Atis Stepāns) jau izvirzīja vadībā latviešus - 2:1. Pēc pirmās trešdaļas rezultāts gan bija neizšķirts - 2:2.

Otrajā periodā ar vārtu guvumiem izcēlās tikai mūsu florbolisti - Toms Akmeņlauks iemeta divus golus, bet Aleksandrs Abramovs, kuram piespēlēja Gvido Lauga - vēl vienus (5:2). 41.minūtē Andris Malkavs pēc Ata Stepāna piespēles panāca jau četru vārtu pārsvaru (6:2), bet somi nebūt nebija padevušies - 48.minūtes laikā viņi guva divus vārtus pēc kārtas - 6:4. 52.minūtē uzbrukumā izcēlās Gvido Lauga (Rolands Kovaļevskis) - 7:4, bet punktu spēlei pielika "ÅIF", kas vēl paspēja samazināt rezultāta starpību, bet ne atņemt latviešiem uzvaru ar 7:5.

Latvijas U19 vīriešu izlase Helsinku pārbaudes spēļu turnejas pirmajos divos mačos bija svinējusi divas uzvaras, bet pēdējā dienā tai pretī stājās pati nopietnākā komanda - Somijas junioru valstsvienība, kura pašlaik pieder pasaules čempiones tituls. Somi jau pirmajā periodā Emīla Ērgļa vārtos sabēra septiņas bumbiņas (0:7), bet 27.minūtē rezultāts kļuva 0:8. Tikai tad pirmo reizi uzgavilēt varēja arī latvieši - 27.minūtē Reino Ješēvics kritienā ieraidīja bumbiņu somu vārtos - 1:8. Spēles vidū Latvijas izlases treneri izdarīja jau iepriekš plānotu vārtsargu maiņu - Emīla Ērgļa vietā spēlē iesaistījās Kārlis Pops.

Arī nākamais vārtu guvums bija mūsu izlases kontā - 31.minūtē pēc Kriša Treimaņa piespēles neatvairāmi meta Lauris Alvis Stiprais - 2:8. Līdz otrās trešdaļas beigām vēl divus uzbrukumus ar vārtu guvumu pabeidza pretinieki - 2:10. 52.minūtē, kad Somijas junioru kontā jau bija 13 vārtu guvumi (13:2), savu otro golu šajā mačā iemeta Reino Ješēvics, kuram asistēja Pēteris Trekše - 3:13. Lai gan laika vēl bija pietiekoši, rezultāts spēlē vairs nemainījās, somi svinēja uzvaru ar 13:3. Par labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās atzina Lauri Alvi Stipro.

Izmantotie resursi:Latvijas Florbola savienība » LV »...

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa