14.01.2017. 21:18

Kā pirmā trasē devās čehu pilota Jana Vrbas pilotētā ekipāža, taču viņu rezultāts uzreiz tika pārspēts. Taču skaidrs, ka ne jau čehi kotējas kā sacensību favorīti - labu braucienu aizvadīja šveicietis Beāts Hefti (56,63), kļūdams par līderi, taču uzreiz līderpozīcijas ieguva Pasaules kausa līderis, dienvidkorejietis Jundžons Vons, kurš trasi veica par piecām sekundes simtdaļām ātrāk.

Astotais uz starta stājās Aleksandra Kasjanova pilotētais divnieks. Krievi nerādīja brīnumus startā (5,32), taču aizvadīja ļoti tīru braucienu, attīstīja lielu ātrumu un pārņēma vadību. Tiesa, krievu ekipāžu vietu zemāk nostūma vācieši - Lohners un Blūms, kuri bija ātrāki par 0,15 sekundēm. Pārsteidzoši labu braucienu aizvadīja krievu nomināli otrā pilota Alekseja Stuļņeva ekipāža, kurai izdevās uzņemt pašu lielāko ātrumu un uzrādīt otro labāko rezultātu tobrīd, tikai par septiņām sekundes simtdaļām atpaliekot no Lohnera.

Ar 14. starta numuru trasē devās sacensību galvenais favorīts - Frančesko Frīdrihs, kurš, aizvadot stabilu braucienu, nobīdīja savu tautieti Lohneru uz otro pozīciju. Uzreiz pēc vāciešiem uz starta stājās latvieši - Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis. Startā otrs labākais rezultāts (5,17), braucienā pieļautas dažas nelielas kļūdiņas, bet lieliski izbraukta beigu daļa un finišā dalīts trešais rezultāts ar Stuļņeva divnieku (56,29), par 0,07 sekundēm atpaliekot no otrās un 0,43 sekundēm no pirmās vietas.

Kā 20. trasē devās mūsu otrā ekipāža - Uģis Žaļims un Jānis Jansons. Startā uzrādījuši 11. labāko rezultātu (5,26), latvieši aizvadīja stabilu braucienu, beigās uzrādot astoto labāko laiku - 56,46 sekundes. Septītajā vietā esošie amerikāņi priekšā tikai par sekundes simtdaļu, trešajā vietā esošais Ķibermanis 0,17 sekunžu attālumā, taču līderis Frīdrihs 0,60 sekundes priekšā Uģim.

Otrā sacensību brauciena sākums tika pārcelts pamatīgā sniegputeņa dēļ. Trases strādnieki burtiski ar pilnām sniega lāpstām raka sniegu ārā no trases. Tiesa, gaisa temperatūra gan turējās pie -2,5 grādu atzīmes. Pulksten 20:34 sniegs mitējās un sacensības varēja atsākties.

No otrā desmitnieka sportistiem liels kāpums padevās britu pilotam Brūsam Taskeram, kurš apsteidza veselas četras ekipāžas, vācieti Niko Valteru ieskaitot, savukārt pagalam neveiksmīgs brauciens kanādietim Džastinam Kripsam, kurš sev priekšā palaida veselas sešas ekipāžas. Ar labu otro braucienu desmitniekā spēja ielauzties austrieša Bendžamina Maiera pilotētais divnieks.

Maieru nostumt no vadības lūkoja Uģis Žaļims un Jānis Jansons. Pēc pirmā brauciena 0,15 sekunžu handikaps. Starta laiku mūsējiem izdevās uzlabot (5,22), aizvadīt salīdzinoši tīru braucienu, finišā atīstīt pietiekami lielu ātrumu un pārņemt vadību. Latvieši labi aizvadītā otrā brauciena dēļ apsteidza pieredzējušo amerikāni Holkombu, kā arī Kasjanovu, kurš sagāja pamatīgā sānslīdē trases lejasdaļā. Arī šveicietim Pēteram neizdevās apsteigt Žaļimu, summā finišējot vienā laikā.

Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis sasniedza izcilu rezultātu startā - 5,14 sekundes, veica teicamu braucienu un pārņēma līderpozīcijas gan summā, gan sasniedza labāko rezultātu braucienā. Ķibermaņa tuvākais konkurents Stuļņevs startā bija lēnāks (5,31), arī trasē kļūdījās vairāk - Ķibermanim Eiropas čempionāta medaļa kabatā!

Tikai vēl nebija skaidrs tās kalums, kas bija atkarīgs no vācu ekipāžām - Lohnera un Frīdriha. Lohners uzskrēja lēnāku startu (5,19), taču ar pirmajā braucienā iekrāto handikapu pietika, lai summā Oskaru apsteigtu par sešām sekundes simtdaļām. Tiesa, braucienā latvieši bija ātrāki. Sacensību līderis pēc pirmā brauciena Frančesko Frīdrihs bija tālu priekšā saviem konkurentiem, katastrofālas kļūdas, kas liegtu uzvarēt, nepieļāva un izcīnīja Eiropas zeltu.

Oskars Ķibermanis ar Matīsu Mikni uzņēmuši lielisku kursu, iebraucot medaļās jau otros mačus pēc kārtas, turklāt šoreiz izcīnīta Eiropas čempionāta bronza! Uģim Žaļimam un Jānim Jansonam lielisks otrais brauciens un dalīta piektā vieta. Jau rīt mūsējie dosies cīņā par Eiropas čempionāta medaļām četrieniekos, sacensību sākums 17.00.

Sezonas kopvērtējumā Ķibermanis un Žaļims ieņem vietas otrajā desmitā, jo startējuši vien pēdējos divos posmos no četriem, savukārt Latvijas izlases līderis Oskars Melbārdis pēc savainojuma sadziedēšanas šosezon paspējis piedalīeties tikai vienā posmā, tāpēc viņa vārds atrodams zemāk.Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties